Skocz do zawartości

[Awaria manetki] SLX M7000 (11)


Augen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Wczoraj padła (rozregulowała) mi się manetka SLX M7000. Objawem było to że nagle zaczęła pracować maksymalnie w zakresie 3 - 4 biegów. Ponadto dłuższa dźwignia (ta do wrzucania na większe koronki) stała się luźna i nie odbijała (luźna sprężyna?).

Po rozebraniu jej, okazało się że nakrętka trzymająca całość wewnątrz manetki jest poluzowana. Rozkręciłem całość, zaczepiłem sprężynę, skręciłem nakrętkę i niby wszystko wygląda dobrze ale w dalszym ciągu mam do dyspozycji 3 - 4 biegi. Pewnie coś jeszcze wewnątrz nie jest dobrze zmontowane, albo występuje jakieś inne uszkodzenie. Niestety moja wiedza na temat budowy i działania samych manetek nie jest zbyt wielka i potrzebuję wsparcia, albo chociaż jakiejś wskazówki, zanim zdecyduję się na kupno nowej ;)

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Jak by co to się uporałem. Kwestia cierpliwości i odpowiedniego złożenia części manetki, głównie sprężynki i specyficznego elementu w kształcie kropli. Jeśli ktoś ma podobny problem, proszę na priv.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...