Skocz do zawartości
  • 0

Nie da się nabić bieżni łożyska


Gość Milena

Pytanie

Witam

Chciałam prosić o poradę co zrobić w sytuacji gdy nie da się nabić bieżni łożyska na rurę sterową widelca.Byłam zmuszona kupić nowy widelec sztywny firmy nieznanej bo tylko taki pasował wymiarami ze starym widelcem.Stery są starego typu na 1 cal.Wbijać próbowałam przez rurę o trochę większej średnicy od rury sterowej widelca ale za nic nie chciało się wbić,więc zmierzyłam suwmiarką to zgrubienie na rurze widelca na które wbija się bieżnię i okazało się że ma 27,5mm a w starym widelcu jest 27mm.I teraz nie wiem co zrobić,czy spróbować papierem ściernym jakoś zmniejszyć tę średnicę(może za gruba warstwa lakieru?) czy zanieść do serwisu czy może jeszcze coś innego.Bieżnia jest ze starego widelca  chociaż próbowałam jeszcze inną którą posiadam ale ani jedna ani druga nie wchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Masz możliwość zwrócenia widelca? Jeśli tak,to niech wymienia na dobry.Jeśli nie,to chyba trzeba będzie  tak jak pisałaś wyże j, zebrać te 0,5 mm .Serwis rowerowy raczej nie będzie tego chciał zrobić.Najlepiej byłoby  zrobić to na tokarce.Dla fachowca 2 minuty roboty i 10zł. Jeśli nie,to mały pilnik i zdzieranie równomierne dookoła,często mierząc,żeby nie przedobrzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec zamawiałam przez net więc zwrócić raczej się nie opłaca bo przesyłka wyjdzie drożej niż widelec kosztował,chyba zostaje mi właśnie spróbować zmniejszyć średnicę pilnikiem,w każdym razie dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...