Skocz do zawartości

[Trekking] Który Vellberg ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mocno zmotywowany przez żonę przymierzam się do zakupu dwóch rowerów. Ponieważ zamierzamy jeździć głównie po mieście oraz dobrze utwardzonych drogach leśnych nasz wybór padł na rowery trekkingowe. Ja mam 184 cm wzrostu i ważę 105 kg a żona 160 cm.  Po wstępnym sprawdzeniu sklepów rowerowych w których ceny niekiedy są z kosmosu zainteresowałem się ofertą firmy Vellberg .

Najbardziej spodobały nam sie nw rowery

1.http://allegro.pl/niezawodny-vellberg-discover-1-1-acera-2018-i7181153296.html

2.brak damskiego odpowiednika w/w roweru

lub

3.http://allegro.pl/rower-28-vellberg-trekk-discover-2-1-m-alivio-i7210366426.html

4.http://allegro.pl/rewelacyjny-vellberg-discover-2-1-17-alivio-2018-i7272929955.html

W zwiazku z wyborem ( choć nie jestem bezkrytycznie przywiązany do tej marki) mam pytanie o wybór wielkości ram , ocene tych rowerów oraz czy zauważymy wyraźna różnicę  w użytkowaniu tych rowerów czy tez nie i nie warto przepłacać za dwa ostanie rowery.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli klejnoty nie ucierpią i na większej :)  choć zapasu bezpieczeństwa będzie mniej.

Pytanie jaka pozycja bardziej ci pasuje - mniej czy bardziej pochylona. Te ramy są długie. Zauważ że pod linkiem pierwszym masz fotkę z ramą 21" a pod trzecim z 19"

Myślę jednak że 19" będzie właściwsza do trekkinga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdecydowanie  odpowiada mi pozycja bardziej wyprostowana , może nie jak na "holenderce" ale pozycja z "górala" juz nie wchodzi w rachubę. To mają być rowery do typowo rekreacyjnych wypadów , maksymalnie wygodne .

Czy mój wybór na te Vollbergi jest dobry ( przy założeniu cenowym max 1300 -1400  PLn / rower) czy też szukać czegoś innego ? 

Edytowane przez AWGUST72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak nikt nie zgłosi jakiejś sensownej rewelacji to w niedzielę składam zamówienie.

Mam jeszcze pytanie odnośnie procedury serwisowania. Czy można to robić w dowolnym serwisie rowerowym czy też Vellberg wymaga aby robić to w jakis konkretnych warsztatach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie

Znalazłem jeszcze coś takiego

http://allegro.pl/the-best-bike-2018-vellberg-explorer-4-1-deore-19-i7272974772.html#thumb/11

Co prawda musiałbym dołożyć bagażnik i błotniki ale kusi mnie osprzęt....tylko czy tutaj miałbym identyczną pozycję podczas jazdy czy jednak bardziej pochyloną?

Edytowane przez AWGUST72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nic dziwnego że kusi, bo wśród crossów za te pieniądze jest najlepiej wyposażony - ale rama jest dłuższa, wymuszająca większe pochylenie.

Niby można próbować dać mostek z większym wzniosem (lub regulowany), ale moim zdaniem - wbrew pozorom -  poprawa nie będzie aż tak duża; jeżeli uciekasz od górala także z uwagi na pozycję, to raczej nic z tego (choć rozumiem ból serca :) ). Przedłużka rury sterowej (zdecydowanie bardziej podnosząca kierownicę) zrobiłaby zaś karykaturę (przynajmniej dla mnie) -  no ale o gustach się nie dyskutuje, podobno :)

Jeśli mimo wszystko nie chcesz zrezygnować, to musiałbyć go dosiąść i sprawdzić w realu jakie "manewry" byłyby niezbędne byś się dobrze na nim czuł ...

 

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to OK.  Nawet nie będę sie do niego przymierzał aby potem nie żałowac. Priorytetem jest dla mnie komfort jazdy , czytaj = najbardziej wygodna pozycja podczas jazdy. Myślę ,że zmianę osprzętu na lepszy nie odczuję tak bardzo na PLUS , jak zmianę ramy na MINUS. Dzięki za rady i uwagi. Zamawiam dwa Discovery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...