Skocz do zawartości

[widelec] Czy ten sztywniak przypasuje do mojego roweru?


M370N

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, gocu napisał:

Kupić stalowy widelec od Accenta za 99,90zł

Nie chce mi się szukać... a jaki on jest wysoki???

3 godziny temu, gocu napisał:

I tak tego nie poczujesz.

Już przerabiałem kilka razy takie manewry i powiem tak, że +/- 2cm czuć, ale rzeczywiście nie ma znaczącego wpływu na to jak się rower zachowuje. Powyżej 2cm różnicy jest już tylko gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
4 godziny temu, gocu napisał:

I tak tego nie poczujesz.

Widzisz... Cały problem polega na tym, że są ludzie i ludziska. Jeden poczuje dopiero jak go "popieścisz" cegła w potylicę a inny każde pół stopnia jak sejsmograf, barometr i inklinometr razem wzięte wyczuwają. Także nie zapędzałbym sie w tym itakniepoczujesz...

435 vs 465 to już troche różnicy jest... 3cm... 

5 godzin temu, M370N napisał:

Czy zatem są potrzebne dodatkowe centymetry nad błotnikiem?

Błotnik tutaj to akurat najmniejszy problem, bo mozna go regulować góra-dół w ten czyinny sposób. Problemem bedzie wyostrzenie główki ramy, powiększenie kąta podsiodłówki i obniżenie suportu. Czyli w skrócie zmiana geo.

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Przed chwilą zdjąłem koło. Przyłożyłem je z boku i i trzymałem ramę na takiej wysokości, jakby było założone. Potem opuściłem o 5 cm. Faktycznie, słabo. Suport może nie jest na jakieś super niskiej wysokości ale za to pedały 2,5 cm nad podłogą... faktycznie słabo to wygląda. Przekonaliście mnie. To jak będę chciał przód odchudzać to będę się musiał bawić w wyższej klasy amora, albo tego 1-sprężynowego, co ktoś linkiem w tym temacie zarzucił...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz szukać czegoś odpowiedniej długości, nie ma innego rozwiązania. Weź też pod uwagę że sztywny widelec bardzo mocno wpływa na dynamikę prowadzenia roweru. Jak wsadzisz niskiego sztywniaka to rower zrobi się bardzo nerwowy. Możesz to sprawdzić przejeżdżając slalomem np między liniami na drodze na zablokowanym i odblokowanym amortyzatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, tylko mój rower to chhttps://www.rowertour.com/p/62635/xlc-bf-a02-widelec-28-1-18-piwoty-cantilever-czarnyopper, nie oczekuję od niego zwrotności, chyba, że nerwowy zrobiłby się nawet przy drobnych ruchach kierownicą. 

Tak z czystej ciekawości Mosso M3 Pro ma 47 cm wysokości, czyli byłby odpowiedni. Ile kosztowałoby mnie założenie jakiejś sensownej tarczy? Nowa piasta, koszt hamulca, manetki - ile by to mogło wynieść - 600? Z tego co widzę, piasty do tarczówek z prądnicą są za ok. 200, hamulec deore 300...

A co powiecie na coś takiego? Wysokość 46 cm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widelec przyjechał do mnie. Po wsadzeniu w ramę "na sucho" tj bez przykręcania (nie umiem nabić gwiazdki i nie mam odpowiedniej liczby dystanserów w domu) całość wygląda ok. Rower nieznacznie gibnął się do przodu, jest wystarczająco dużo miejsca na błotnik i wszystko inne. Mam tylko jeden dylemat. Mocowanie hamulców jest jakieś dziwne (jak na załączonym obrazku), czy będzie można na tym zamocować zwykłe V-Brejki? Trzeba to wywiercić i nagwintować? WTF? 

20180306_194626.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi dzień smykam na sztywniaku, zrobiłem jakieś 140-160 km. Na razie nie odczuwam negatywnych efektów w stylu bólu nadgarstków albo czegoś takiego. Rower bez zmian radzi sobie z niskimi krawężnikami i małymi dziurami, bałem się, że każda nierówność będzie skutkowała czymś w rodzaju "łup!". Nie ma czegoś takiego, że rzeźba nawierzchni nagle jest ze szczegółami przenoszona na ręce.

Perpetuum mobile waży odczuwalnie mniej. Do tego dużo chętniej robi podjazdy. I rusza się nim natychmiastowo. Do tej pory na światłach miał takiego jakby "laga", trzeba było władować w niego nieco pary, żeby zechciał ruszyć, a teraz śmiga od pierwszego depnięcia. 

Póki co, mam takie samo odczucie jak po przesiadce ze zwykłych pedałów na SPD: "dlaczego wcześniej tego nie zrobiłem?". 

20180310_170116.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...