Skocz do zawartości

[Szukam roweru MTB] za ok 2k zł - las/miasto


neolech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru do ok. 2000zł.

Będzie głównie służył na wypady z psem do lasu, jakieś krótsze wycieczki (ok. 50km) nad jezioro itp. Głównie w terenie. W mieście będzie używany sporadycznie (trasy ok. 4-5km).

Zdaję sobie sprawę, że za 2000 zł nie będę miał "Mercedesa", ale zależałoby mi aby trochę pojeździł.

Z tego co się rozeznałem to najlepsze jeśli chodzi o cena/jakość wychodzą rowery:

B'twin RockRider 540

Kross Level R3

Romet Rambler 3

Kellys Spider 50

 

Który z nich jest najlepszy? Może któraś firma ma lepszy czy gorszy serwis? A może w ogóle coś innego możecie zaproponować?

Dzięki! 5!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na naszym bazarku- sprzedam powinien być fajny Boardman z Rebą (120skok) na x7,x9 osprzęcie, kwestia wielkosci, musisz sprawdzić. 

w budzecie.

lub używany i dokupujesz sobie reszte rzeczy https://www.forumrowerowe.org/topic/221880-rower-rockrider-540-275-rozmiar-l-1600-pln-śląsk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Ten rockrider 540 z drugiego linku, już nieaktualny.

Tak, w ogóle nie uważasz, że lepiej kupić nowy z gwarancją? Czytam o tym Boardman i tam korba do wymiany. Ja ogólnie mało się na rowerach znam :P wiem, jak wsiąść i jechać w przód :D No i pozostaje kwestia transportu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Merytoryczne uwagi do tego stwierdzenia? ktoś ci coś wcisnął, skrzywdził wyborem?

 

Do wymiany duży blat- nie całe korby. (jeśli już)

Z tych proponowanych rowerów żaden nie jest best of the best, wszystkie trzymają jeden poziom, jedynie na plus 540 to amorek lepszy z tych przeciętnych tak zwanych. I tyle, czy kupisz tego czy tamtego różnicy wielkiej nie będzie.

Co do wielkości ramy- doboru koła- warto brać pod uwagę nie tylko specyfikę jazdy ale swój wzrost, wagę, długość nogi. Używane rowery zwłaszcza od takich osob ktore nie maja juz czasu na nie nie jest zlym pomysłem. tu masz taki przykład do lekkiej negocjacji (rama L)

https://www.olx.pl/oferta/kross-level-b6-CID767-IDoz2Au.html#9e6462f392 za twoj budzet nowy do po prostu prostota i bardzo przeciętny sprzęt, tu masz całkiem fajne WTB, korby, hamulce dadzą radę, wygodny rower do wszystkiego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o to mi chodzi. Kiedyś już kupiłem używany, żeby niby lepszy sprzęt w podobnej cenie kupić. Sypał się tragicznie. Ledwo go odsprzedałem jakoś sensownie... Można się tak bawić jak się dobrze na tym zna. 

Również rozumiem, że jakbym dołożył 3k to będzie lepszy. 

Proszę o porównanie tych 4 rowerów o których mowa. 

Dziękuję 

Dzięki za odpowiedź @lederfox34.  A marka tu nie gra żadnej roli? Niby kross to jakby bardziej znana firma niż btwin? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej pisałem - nie daj sobie wcisnąć używanego roweru. Na tym forum jest to niezwykle forsowane (bo jakoś trzeba sobie frajerów nagonić...).

Kupuj nówkę póki zima - jak się wkręcisz w rower, to będziesz czuł czego Ci brak i w co warto zainwestować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gra. Wszystko zależy od wielu czynników kiedyś nawet Deca miał świetny serwis, teraz sa już jakieś uwagi ze robią jakieś ale przy reklamacjach (na klienta przerzucają) czy po prostu mają niepodokręcane jakieś rzeczy w swoich rowerach. (koleżanka np dała na sprawdzenie w swoim salonie bo miała ich już dość) 

Kross np ma swoich dystrybutorów i od nich zależy dużo, seris np przy wspołpracy (np jak z Velo). Z Rometem jest bardzo roznie. 

Teraz, bugmenot1 napisał:

jak się wkręcisz w rower, to będziesz czuł czego Ci brak i w co warto zainwestować.

trudno się nie zgodzić. Popatrz tylko na olx i chociazby na pęczki rowerow najprostszych ktorych nikt kupić nie chce. I podaj koledze wartosć częsci tych do 'ulepszenia' jak już bedzie bardziej wkręcony w rower :) na pewno się ucieszy ze to też taka skarbonka- khe khe dla fanatyka ^_^

neolech: 

tu masz fajną opcję. https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-unibike-evo-27-5-2015.html?fee=4&fep=10978&gclid=CjwKCAiA8bnUBRA-EiwAc0hZk64XJcXdMocg-jhteqd7JN9fJVyKK5xBh44V76LWeU8HNF7xr8r9KxoCO2AQAvD_BwE dobrze że zwiększyłeś budzet. Masz już nowocześniejsze rozwiązania, taperowaną główkę ramy chociażby, octalink, alivio hamulce xcr'a dobrą sprawdzoną ramę. 

a tu jeszcze lepsza opcja-https://www.rowerzysta.pl/rower-gorski-unibike-flite-27-5-2016-17cali-czarno-niebieski-25213.html?fee=4&fep=23418&gclid=CjwKCAiA8bnUBRA-EiwAc0hZk_BkVYwHfgUaBy5yf2JQlblhV2dV5CtzbVwZgzVSr-EeKIW425vHBxoC8VYQAvD_BwE

o korby i powietrzny amortyzator. Wg mnie to najlepsza taka opcja z nowek w budżecie i na twoje potrzeby. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...