Skocz do zawartości

[zakup] nowej fury


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam dylemat, bo tyle tego jest na rynku że głowa mała

interesuje mnie hardtail w cenie 10-15k, szukałem w sumie 650b , ale widze że w tej kategorii już się nie uświadczy, a przy moim wzroście (182) ramy S odpadają :P

po wstępnych poszukiwaniach mamy tak (kolejność przypadkowa) trek scott cannondale canyon rose giant focus

ceny podobne, osprzęt podobny

rose najtańszy , cannon oczywiście najdroższy :)

co byście wybrali ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

geo wyścigowa, nie ścigam się, ale lubię być pochylony do przodu

wew. dł.nogi 86,3, tułów 68, dł. ręki 68, jeszcze coś ?

@erzurum  najbardziej chyba canyon, najmniej trek

jak wypada porównanie sid - fox ?  teraz mam sida, z foxami nie miałem styczności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie kupisz 650 na 182. 

Jesli nie bedą to modele 2018 to i rabaty rzędu 50% do ugrania

elka na pełnym XX1

https://www.evanscycles.com/scott-scale-700-rc-2016-mountain-bike-EV253333

jeśli 29" to np elka na XTR i starym foxie

http://www.bikeatelier.pl/rowery/rowery-gorskie-29/rower-merida-big-nine-9000-2015

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie martw się o Fox'a, jeżdżę na nich od 10 lat i jeżeli zadbać o w miarę regularny serwis, to odwdzięczają się świetną płynną pracą. Mój najstarszy Fox z zimówki ma właśnie 10 lat i ciągle dobrze pracuje, kiedy postoi trochę nie używany potrafi się trochę rosić, ale później mu przechodzi. Nie mam porównania do SID'a ale znajomi którzy jeździli na obu, twierdzą że Fox'y są sztywniejsze.

Co do geo, to jesteś na pograniczu rozmiarów M i L. No i jesteś zbudowany dosyć proporcjonalnie, nie masz ani szczególnie długiej, ani bardzo krótkiej nogi, więc możesz mieć trochę problem z wyborem rozmiaru. Focus ma trochę kobylastą rozmiarówkę i w rozmiarze M mógłby Ci podpasować. Ma co prawda duży stack, ale wyrzuceniem podkładek z pod mostka i ewentualnie obróceniem mostka na minus można posterować pochyleniem tułowia. Widziałem niedawno rower zbudowany na ramie Raven Max i naprawdę robi duże wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem rebę na nowego foxa 32 step cast i różnica w sztywności masakryczna na korzyść reby. Starsze foxy, z "pełnymi" dolnymi goleniami to już inna bajka, kumpel ma 32 w kaszimie i oprócz wyższej wagi reszta na plus. 

Co prawda, amor foxa pracuje trochę lepiej od RS, ale gdybym miał wybierać teraz widelec, to wybrałbym albo nową rebę, albo sida z chargerem. Serwis jest banalny, spokojnie do ogarnięcia w 30min w domu, gdzie do foxa trzeba mieć dedykowane narzędzia + zabawa z tłumikiem odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...