Skocz do zawartości

[turystyk gravel] Treningi i wyprawy 8k


tomit

Rekomendowane odpowiedzi

Mam podobny dylemat, jak autor tematu, i jak do tej pory, oprócz przytoczonych już wcześniej, znalazłem to co poniżej:

Advocate Sand County (stal, Tiagra 3x10)

Bianchi Orso (stal z widelcem carbon/alu, 105)

Breezer Radar Pro (stal, Sram GX 2x10)

DiamondBack (alu z karbonowym widelcem, 105/Ultegra, bardziej przełaj niż gravel)

Giant ToughRoad SLR GX0 (alu z widelcem karbon/alu, Apex 1x11)

Jamis Renegade Expat (stal z karbonowym widelcem, Tiagra) warto też sprawdzić model Exploit, ale nie udało mi się go znaleźć poza stroną producenta

Lapierre Crosshill 300 (alu z karbonowym widelcem, Tiagra)

Masi CXGR Comp (stal, Tiagra)

Niner RLT 9 (alu z karbonowym widelcem, Tiagra)

Norco Search XR-S 105 (stal z karbonowym widelcem, 105)

PlanetX London Road (alu z karbonowym widelcem, Sram Rival 2x11)

Salsa Vaya Apex (stal z karbonowym widelcem, Apex 2x10)

Specialized Sequoia Elite (stal z karbonowym widelcem, 105)

Wheeler Alley Race (alu, 105)

To tak dla ułatwienia wyboru :) Każdy z powyższych ma mocowania na bagażnik tylny i przedni, opony 700x35 albo szersze i nie wygląda jak MTB z barankiem.

Żeby jeszcze namieszać autorowi w głowie dodam tylko, że na szosie też można jeździć z sakwami, Wystarczy bagażnik montowany na tylnym szybkozamykaczu i zacisku sztycy (np. taki bagażnik i taki zacisk), sam przejechałem na takim zestawie ponad 450km w Bieszczadach ostatniego lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 22 grudnia 2017 o 19:38, tomit napisał:

 

Może znacie jakieś modele które oferują opcje klasycznego bagażnika maja tarczówki oraz zamykają się w 8000. Niby jest Rondo ale tylko stalowy ma mocowania a jego kolorystyka do mnie nie przemawia.

https://www.rosebikes.pl/bike/rose-pro-cross-apex/aid:2681767   dwa rodzaje malowania, są otwory do mocowania błotników, bagażnika (przód i tył), można wybrać sobie komponenty itd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, ja osobiście nadal nic nie kupiłem bo nic nigdzie nie ma pustki w sklepach. 

Ale jakoś mocniej zacząłem się nad stalą zastanawiać. 

Co to montowania bagażnika do szosy to też o tym myślałem ale troche się obawiam że jak dodam 15 /20 kg wliczając w to bagażnik sam w sobie sakwy i jakies 10kg załadowane to boje się że jednak oponki 23c mogą być słabym wyborem. Więcej nie ma opcji wcisnąć,

 

 

Edit:

A co jest powodem tego że w stali prowadzenie linek w ramie jest praktycznie nie spotykane? Chodzi o rozmiar rurek że za małe czy bardziej łatwość wytwarzania / wytrzymałość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...