Skocz do zawartości

[smarowanie] jak często smarujecie łańuch


Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Mam pytanie jak często smarujecie swoje łańcuchy w rowerach?

 

 

Zacząłem stosować olej w spray CX80 z dodatkiem teflonu (w załączniku ulotka tego smaru)

Zalecany do smarowania łańcuchów 

 

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym produktem?

 

Nie porównujcie  z WD-40 gdyż WD-40 nie ma w składzie teflonu

cx teflon A09-A13 karta katalogowa 2014 08 11.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do smarowania łańcucha służą Finish Line'y, Rohloffy, Pedrosy, Brunoxy itp itd a nie tego typu wynalazki do wszystkiego z Castoramy czy innego Obi. Ja smaruję co 400km lub przed każdą długą trasą lub po każdej jeździe w deszczu lub po każdym szejkowaniu łańcucha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat o smarowaniu ma chyba kilkadziesiąt/ kilkaset stron, proponuję tam poszukać.

 

Łańcuch się smaruje jak tego potrzeba, ciężko powiedzieć. Czasami zdarza się że po jednej jeździe jest tak upaćkany że kwalifikuje się do czyszczenia a czasami można przelecieć 150-200 km przecierając go tylko szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór 

 

 

 

Jak dobrze zrozumiałem. Zasada jest taka ze każdy ma racje Po 30 minutach i 28 sekundach można tak zabrudzić łańcuch ze wymaga czyszczenia i ponownego przesmarowania

 

 

 

 

Kto smaruje ten jedzie

 

 

Myślę, że dokładnie tak ;) Zależy w jakich warunkach jeździsz, jak jeździsz (zawodniczo, siłowo, rekreacyjnie, etc., etc.) i jakiego smarowidła używasz. To, które podałeś to raczej nie bardzo... Zdecydowanie lepsze będą dedykowane olejki.  Smaruję co 70-100 km, dedykowanym do konkretnych warunków olejkiem, czyli dość często lub wg. innych rzadko.  Jakim to już Ci nie napiszę, co użytkownik to opinia. Równie ważne, jak smarowanie, będzie czyszczenie/ oczyszczanie łańcucha, może nawet ważniejsze, ale nie popadajmy w skrajności.Generalnie warto dbać  o napęd, a on odwdzięcza się precyzją i niezawodnym działaniem przed długi czas. 

 

Jak koledzy wyżej, warto przejrzeć forum, bo tematów było multum. Przykładowe do poczytania/ pooglądania (mam nadzieję, że wywołałem g.. burzy ;) ):

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/53628-konserwacja-czyszczenie-lancucha-sposoby/

 

etc, etc., etc.... ;)

 

Pozdrawiam, Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...