Skocz do zawartości

[Rower]składać czy kupić


topol

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy jak Ci się na nim jeździ. Co jest przy nim do wymiany?

 

na pewno do wymiany są już opony... maja juz pekniecia miedzy kostkami - 16lat to juz czas je wymienic dla samego bezpieczenstwa jazdy

 

W planach na przyszlosc chcialbym sie sprawdzic w jakim maratonie na terenie mazowsza.

Wczoraj przejechalem sie trasa maratonu z zeszlego weekendu po okolicach Góry Kalwarii i jedno co mi dało sie stwierdzic jako laikowi, ze moje opony oprocz pekniec to na sypkim podlozu nie daja rady i omal nie zaliczylem gleby przy wiekszej predkosci

 

Z czasem bede chcial nauczyc sie jazdy w butach SPD wiec wymiana pedałów.

 

Ze wzgledu na wiek roweru to wiem juz ze troche czesci jest w nim nie kompatybilnych z aktualnie sprzedawanymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd pewnie Ci się przyda do ścigania nowy. No i piasta tylna, bo masz 7. Manetka przynajmniej tylna też.

Wkład suportu i stery jak się mają? Obręcze proste są?

No i ile chcesz w niego włożyć? Trochę Cię to będzie kosztować. :)

 

Rower przez te ostatnie lata jak ma przejechane 1000km to bedzie max.

Tak tylnia piasta to jest 7 chyba wolnobieg (tak to sie chyba nazywa)

Manetki to gripshifty wiec jak wymiana to chyba na przod i tyl. Tylko sie zastanawiam czy zostac przy tym tylnim STX czy inwestowac w cos nowego bo za tym wiaza sie kolejne koszty (piasta, kaseta, tylnie przerzutka, manetki etc...) nie wiem co tam jeszcze by bylo trzeba zmienic.

 

na razie zainwestowalem w:

- amor RockShox Dart3 100mm,

- stery Truvativ

- mostek Truvativ XR (kierownica zostala stara)

 

Wg mnie suport jest ok, nie ma zadnych luzow - napoczatku cos trzeszczalo ale wystarczylo wyczyscic nasmarowac i dokrecic pedaly i przerazliwe skrzypienie ustalo...

 

Obrecze to Rigida alu 26x1,75 i wydaja sie byc proste.

 

Mam mnostwo pytan i brak odpowiedzi w temacie rowerowym. Ucze sie wszystkiego powiedzmy od zera...

 

Nie wiem czy przesiadac sie z V-brake na tarcze etc...

 

Czy skladac od zera zostawiajac ta rame czy kupowac nowa...sam nie wiem - nie chce popelniac bledow przy samej konfiguracji i dobieraniu poszczegolnych czesci aby soba wspolgraly i byly kompatybilne.

 

Rower w aktualnej konfiguracji wazy 13,5kg - bez amortyzatora wazyl cos kolo 11kg

 

Co do kasy to jak bedzie potrzeba to i na to sie tez znajdzie - wydaje mi sie ze ten sport i tak jest tanszy niz wyscigi motocyklowe a zwlaszcza nie majac sponsora przez kilka lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc koszty, bym wymienił napęd na grupę slx (przerzutkę też, ze starym stx mogą być problemy z 9 przełożeniami), manetki mogą być deore. Miałeś nie wolnobieg a kasetę raczej, ale to bez znaczenia bo i tak musisz (tzn. nic nie musisz ;) )wymienić.

Hamulce jak masz sprawnie działające vki to na razie bym zostawił.

edit.

Z tarczami na stary rozstaw śrub podobno są problemy, więc możliwe że korby też, najlepiej od razu ze zintegrowaną osią, no i łożyska zewnętrzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc koszty, bym wymienił napęd na grupę slx (przerzutkę też, ze starym stx mogą być problemy z 9 przełożeniami), manetki mogą być deore. Miałeś nie wolnobieg a kasetę raczej, ale to bez znaczenia bo i tak musisz (tzn. nic nie musisz ;) )wymienić.

Hamulce jak masz sprawnie działające vki to na razie bym zostawił.

edit.

Z tarczami na stary rozstaw śrub podobno są problemy, więc możliwe że korby też, najlepiej od razu ze zintegrowaną osią, no i łożyska zewnętrzne.

 

mozesz polecic cos godnego uwagi ?

piasty / kasete / przerzutki ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz polecic cos godnego uwagi ?

piasty / kasete / przerzutki ??

 

Piasty, to szczerze mówiąc nie wiem. Bym się zastanawiał chyba miedzy jakims lepsiejszym novatecem a shimano xt, (sam nie wiem czy lepsze kulki czy maszyny)

Przerzutki jak będziesz miał na to, to XT, albo chociaż tył XT, a jak nie to SLX. Kaseta też chyba SLX najoptymalniej będzie. Ale może niech ktos inny jeszcze się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że Deore w zupełności wystarczy, kompletnym napędzie oczywiście, róznica w wadze nie wielka a w cenie ok 250zł które możesz na manetki np.wydać bądz lepsze kapcie.

Kaseta i łańcuch ok deore 130zł, korba 250-280zł, manetki sram x5 bądz deore 130-170zł przerzutki generalnie dałbym na tył x5 ok 100-120zł bądz x7 ale to już 50-70zł z więcej na przód może być alivo ok 40-50zł heble ja kolega dodał jak sa sprawne to zostawić.

Oponki tanie i lekkie to np. kenda karma ok 110zł komplet i waga poniżej 500g/szt troche droższe Maxxis crossmark 160zł

 

Tylko jak już pisałem w innym temacie sezon to kiepski okres na kompletowanie części, wszystko jest o jakies 20 procent a nawet i więcej droższe!

Także wymieniłbym to co jest już do wymiany w tym wypadku opony a resztę zostawił jeśli nie jest wyeksploatowana i pomyślał o zmianie dopiero po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za podpowiedzi

 

pomysle czy wlasnie teraz robic te zmiany czy wymienic tylko opony bo az strach na nich jezdzic jak sie im przyjrzalem, a teraz po prostu korzystac z pogody i jezdzic do oporu. Dozbierac kaske na lepszy osprzet i zaczac przerobki pozna jesienia.

 

Jeszcze jedno pytanie, bo bylem w jednym z warszawskich sklepow na ursynowie i oczywiscie tak myslalem ze to uslysze, ze taka rame jak posiadam w takiej geometri to juz sie nie uzywa i lepiej kupic nowa rame lub caly nowy rower.

Co o tym sadzicie?

 

Ja myslalem ze glowna zaleta tego roweru to jest wlasnie ta rama carbonowa pomijając już że nie jest to full carbon bo tylnia czesc jest chyba z jakiegos metalu (nie pamietam dokladnie z czego)...

 

Ponizej foto aktualnego stanu roweru

Giant HCM3 Cadex

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze jedno pytanie, bo bylem w jednym z warszawskich sklepow na ursynowie i oczywiscie tak myslalem ze to uslysze, ze taka rame jak posiadam w takiej geometri to juz sie nie uzywa i lepiej kupic nowa rame lub caly nowy rower.

Co o tym sadzicie?

 

 

 

No a czego się spodziewałes usłyszeć w sklepie? :D

A tak, poważnie, to tak jak już pisałem. Zależy jak Ci się na nim jeździ. Jeżeli jesteś zadowolony z tej ramy, to czemu miałbys ją wymieniać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, I ja się skusiłem na złożenie roweru. Założeniem było zmontować maszynę typu cross (ze wskazaniem na asfalt) która głównie będzie używana jako środek transportu po mieście, dojazdy do pracy itp. ale oczywiście nie wykluczam wypadów dla frajdy. Budżetu nie planowałem, ale przyjąłem zasade, że raczej będe kupował używane komponenty, a dodatkowo ze wzgldu, że posiadam już górala nie paliło mi się z czasem (choć przyznaje, że im bliżej finału tym większa ciekawość końcowego efektu). Większość elementów już posiadam, częśc też już złożyłem.

Pierwsza decyzja to rama (choć nie kupiona jako pierwsza): Accent Nordkapp 18"

I dalej:

- amor Suntour NCX-D RL (skok 63mm)

- koła składane: piasty Novatec NT-751SB i NT-802SB + obęcze Alexrims ACE 18

- korba TRUVATIV Elite 50x39x30 na suporcie GXP (wkręcona już ale dziwnie koronki i ramiona korby są blisko ramion tylnego trójkąta)

- kaseta SUNRACE CS-M969 9rz

- przerzutka tył LX RD-M570

- przerzutka przód LX FD-T661 kupiona ale jeszcze nie dotarła,

- manetki LX SL-M570

- stery półzintegrowane Accent (były gratis do ramy)

- hamulce v-ki XT BR-M760 (zostały mi z górala)

- klamki Deore

 

Maszyna jeszcze nie jest gotowa, ale jest już blisko. Największe dylematy jakie mam to ustawienie korby oraz przerzutka przednia czy będzie dobrze współpracować (tutaj zaryzykowałem ponieważ wg producenta przerzutka współpracuje max z blatem 48T). Pomimo długiego studiowania wielu instrukcji i wertowania forum nie jestem do końca pewny czy będzie odpowiednia (chociaż myśle, że wybrałem model najbliżej dopasowany do specyfiki korby).

 

Co myślicie o tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczysiwście składać jest fajniej i lepiej, ale wychodzi dużo drożej. Może kiedyś...

 

Wcale niekoniecznie tak dużo drożej, a mamy wszystkie części dokładnie takie jak chcemy. Trzeba umiejętnie szukać i kalkulować, a cena może być porównywalna z kupnem roweru w całości.

Zawsze niektóre części można kupić używane, co też obniża koszty. Np. widelec, kierownicę, sztycę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej że lepiej składać i wiem z doświadczenia że wychodzi taniej tylko nie wiem czy każdemu uda się skołować dobre graty w dobrej cenie gdy nawet nie chce mu się poszukać odpowiedzi na to pytanie który padło już wiele razy na tym forum!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No a czego się spodziewałes usłyszeć w sklepie? :D

A tak, poważnie, to tak jak już pisałem. Zależy jak Ci się na nim jeździ. Jeżeli jesteś zadowolony z tej ramy, to czemu miałbys ją wymieniać??

 

Tak wiec za rada kolegow z forum, upgrade roweru zostawiam na okres zimowy a teraz zmienilem tylko opony z detkami oraz na razie zamowilem buty i pedaly spd. Zamierzam nadrobic zalegly czas kiedy rower stal nie uzywany ;)

 

Jesienią odłożę trochę na lepszy osprzęt bo ten mój 'retro' może się skończyć wcześniej czy później, więc wymian nie uniknę a rama jest naprawdę fajna lekka i sztywna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie śledzę ten temat od początku i widzę że jest tu grono fachowców, moje pytanie odbiega od tematu ale liczę na waszą pomoc.

Właśnie jestem na etapie poszukiwania roweru na przyszły sezon i znalazłem rower o który nic nie wiem przemawia do mnie wszechobecny sprzęt Deore XT.

 

Zobaczcie i oceńcie: http://allegro.pl/ex...2589005297.html

 

Jeśli chodzi o mój styl jady to 80% las mam też na koncie pierwszy start w maratonie w przyszłym sezonie chciał bym wystartować na czymś konkretniejszym niż mój kross hexagon x3.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, uważam że 3 tyś. zł. to za dużo jak na taki rower.

Z ok 2600zł można kupić na full XT.

 

 

Przede wszystkim szukam roweru z dobrą ramą, którą warto uzbroić w komponenty z wyższej półki. Jednak moja słaba orientacja w temacie nie pozwala mi na samodzielne podjęcie decyzji. Chętnie wysłucham propozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie śledzę ten temat od początku i widzę że jest tu grono fachowców, moje pytanie odbiega od tematu ale liczę na waszą pomoc.

Właśnie jestem na etapie poszukiwania roweru na przyszły sezon i znalazłem rower o który nic nie wiem przemawia do mnie wszechobecny sprzęt Deore XT.

 

Zobaczcie i oceńcie: http://allegro.pl/ex...2589005297.html

 

Jeśli chodzi o mój styl jady to 80% las mam też na koncie pierwszy start w maratonie w przyszłym sezonie chciał bym wystartować na czymś konkretniejszym niż mój kross hexagon x3.

 

Dziękuję i pozdrawiam,

 

 

Nie warto :)... zaraz będziesz chciał zmienić raczej słabe tu hamulce i amorek.... i 1,5 tysiaka poleci minimum, osprzęt xt taki sprzed 2-3 sezonów

może lepiej dozbierać i kupić nowe coś takiego Cube LTD CC grey 'n' black 2011 :: bikecenter.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto :)... zaraz będziesz chciał zmienić raczej słabe tu hamulce i amorek.... i 1,5 tysiaka poleci minimum, osprzęt xt taki sprzed 2-3 sezonów

może lepiej dozbierać i kupić nowe coś takiego Cube LTD CC grey 'n' black 2011 :: bikecenter.pl

 

 

Mocno powyżej zasobności mojego portfela. Chciał bym dokonać takiego zakupu by móc powoli i systematycznie inwestować liczy się w 100% rama!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz no jeśli masz taka kasę do wydania to na pewno kupisz bardzo dobry rower,ramę jako taką musisz dobrać do swojego stylu jazdy jeśli chcesz startować w maratonach to raczej sportowa geo.jaką oferują krossy, cube reaction, scott scale oraz wydaj misię że merida matts oczywiście krossa dostaniesz najtaniej ale jest jeszcze tani accent, pamiętaj także że o dobrym amorze, nie raz się trafiają jak ten któru podałeś z b.dobrym osprzętem ale kiepskim amorem i całą resztą a osprzęt nie musi być xt tylko może slx,bardzo dobre komponenty za dużo mniejszą cenę i myślę że kupując kompletną grupę zmieścisz się 3000zł

 

Tu masz bardzo fajny sprzęt tylko rama 19'(nie napisałeś jaki masz wzrost), zadzwoń i negocjuj:)

 

http://allegro.pl/rower-mtb-unibike-flite-osprzet-slx-amo-epicon-i2607393365.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wzrost to 190 cm i waga 90 kg. Zastanawiam się też na 29er, znalazłem Cube Acid 29er w bardzo przyzwoitych pieniądzach tj. 2500zł. Czy jest to sprzęt wart tych pieniędzy i czy na jego podstawie będę mógł zmontować swój wymarzony rower?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...