Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[Rower] KTM ultra flite 29 2016 v Kroos Level B6 v Merida BIG Nine 300 2017

Najlepsza odpowiedź lederfox34 , 20 sierpień 2017 - 12:06

Wszystkie w jednej lidze. Albo powietrzny XCR i kiepska korba albo przeciętny RS 30 i pełniejsza grupa osprzętu. Merida i KTM w starszej szkole mtb 3 blaty (dyna-sys) z przodu. Kilka lat temu- dwa, trzy- było to mocno lansowane. (trochę pod turystykę bym podpięła bo się odchodzi dzisiaj od takiej ilości dublowanych przełożeń) Waga w jednej lidze podobnie.

(tu) Dygresja własna,

Koszt amortyzatora będzie większy niż porządnej korby. 29 pochłania drgania oczywiście lepiej niż 26 ale dobry widelec też nie zaszkodzi i pozwoli bardziej na przyszłość myśleć niż po bułki jeździć -ale na 29.

Plus własności obręczy i opon. Tu plus na Kross'a bo są sprawdzonymi kołami. Nie rewelacja ale przynajmniej mają też pozytywne opinie. 

Kross ma xcm korby wg. mnie kiepski wybór (mniemam że chodzi ci o modele: 

https://www.sporti.p...wE&gclsrc=aw.ds) i amorek RS30 więc sporo zmian by tu było. Najbardziej usportowiony bym powiedziała. 

Najbardziej 'jednolicie' poskładany wydaje się KTM. Kiedyś ewentualnie lepszy amortyzator.

Za to w Meridzie można wymienić w przyszłości korbę (albo odsprzedać  FSA i manetkę) i zamontowac dwublat Alivio na Hallowtech 2. Odczujesz wtedy różnicę chociażby w wadze. Amortyzator powietrzny da ci możliwość dostosowania pod swoją wagę i jazdy ustawienia.

Ja bym pewnie wolała brać powietrze.

Wybierz jednak ten na którym ci się najlepiej siedzi i jeździ bo to niby podobny target klienta ale rożne podejścia do siły pedałowania :)

ewentualnie poszukaj opcji przejechania się lub pomyśl nad uznanym już wyborem na forum:

http://allegro.pl/ro...6801119859.html

takie połączenia z tych trzech nijako:) 

-powietrze

-koła (przygotowane na bezdętki w razie czego)

-napęd (dyna sys ale nowe Alivio blat)

Przejdź do postu

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 grzewal

grzewal

Świeżak

• Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 19 sierpień 2017 - 16:12

Cześć, 

Szuka roweru dla siebie. Budżet ok 3000 zł

Po przeglądnięciu forum, zastanawiam się nad 3 modelami:

• KTM ultra flite 29 2016
  • Kroos Level B6
  • Merida BIG Nine 300 2017 

Który z tych będzie miał najlepszy stosunek ceny do jakości (specyfikacja techniczna). 

Z góry dziękuję za odpowiedzi

• 0

Reklama

Reklama

#2 lederfox34

lederfox34

Maniak

• Użytkownik
  • 672 postów
  • Imię:lejdipik
Garaż Rower

Napisano 20 sierpień 2017 - 12:06   Najlepsza odpowiedź

Wszystkie w jednej lidze. Albo powietrzny XCR i kiepska korba albo przeciętny RS 30 i pełniejsza grupa osprzętu. Merida i KTM w starszej szkole mtb 3 blaty (dyna-sys) z przodu. Kilka lat temu- dwa, trzy- było to mocno lansowane. (trochę pod turystykę bym podpięła bo się odchodzi dzisiaj od takiej ilości dublowanych przełożeń) Waga w jednej lidze podobnie.

(tu) Dygresja własna,

Koszt amortyzatora będzie większy niż porządnej korby. 29 pochłania drgania oczywiście lepiej niż 26 ale dobry widelec też nie zaszkodzi i pozwoli bardziej na przyszłość myśleć niż po bułki jeździć -ale na 29.

Plus własności obręczy i opon. Tu plus na Kross'a bo są sprawdzonymi kołami. Nie rewelacja ale przynajmniej mają też pozytywne opinie. 

Kross ma xcm korby wg. mnie kiepski wybór (mniemam że chodzi ci o modele: 

https://www.sporti.p...wE&gclsrc=aw.ds) i amorek RS30 więc sporo zmian by tu było. Najbardziej usportowiony bym powiedziała. 

Najbardziej 'jednolicie' poskładany wydaje się KTM. Kiedyś ewentualnie lepszy amortyzator.

Za to w Meridzie można wymienić w przyszłości korbę (albo odsprzedać  FSA i manetkę) i zamontowac dwublat Alivio na Hallowtech 2. Odczujesz wtedy różnicę chociażby w wadze. Amortyzator powietrzny da ci możliwość dostosowania pod swoją wagę i jazdy ustawienia.

Ja bym pewnie wolała brać powietrze.

Wybierz jednak ten na którym ci się najlepiej siedzi i jeździ bo to niby podobny target klienta ale rożne podejścia do siły pedałowania :)

ewentualnie poszukaj opcji przejechania się lub pomyśl nad uznanym już wyborem na forum:

http://allegro.pl/ro...6801119859.html

takie połączenia z tych trzech nijako:) 

-powietrze

-koła (przygotowane na bezdętki w razie czego)

-napęd (dyna sys ale nowe Alivio blat)

• 1

#3 grzewal

grzewal

Świeżak

• Autor tematu
  • Nowy użytkownik GZ
  • 2 postów

Napisano 20 sierpień 2017 - 22:54

Zaciekawił mnie ten rower co podałas tj Silverback sola 4 i trochę doczytałem o tej marce.

Faktycznie lepiej to wygląda, tylko zastanawiam się nad modelem wyżej tj.

http://allegro.pl/29...6625196340.html

W sumie podobna kasa, a widzę że znacznie lepszy osprzęt

• 0

Reklama

Reklama

#4 lederfox34

lederfox34

Maniak

• Użytkownik
  • 672 postów
  • Imię:lejdipik
Garaż Rower

Napisano 21 sierpień 2017 - 08:05

no tak, pilnowałam budzetu :)

zamawiałam przez internet swoje 29 i nie ma się czego bać. 

A Silverback to uznany sprzęt.

• 0