Skocz do zawartości

[szosa dla kobiety] max do 15 tyś zł


RAPSODIIA

Rekomendowane odpowiedzi

Nie stresuj się za bardzo tymi pomiarami. Dokładność jest ważna jak jesteś zawodowcem i startujesz w WT. Dla amatorskiego jeżdżenia może to pomoc wybrać odpowiedni rower i będzie jakaś sugestią, ale najważniejsze jest przymierzyć się, przejechać i jak będziesz się czuć na danym rowerze dobrze, to brać. Bo czasem z pomiarów wyjdzie zupełnie coś innego niż powie Ci Twoje ciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym przymierzaniem i odczuciami to bym byl bardzo ostrozny, szczegolnie jak to jest pierwsze podejscie do szosy.

Jakie mozna miec odczucia wsiadajac pierwszy raz na szose? Do czego te wrazenia maja sie odnosic?

Czasami, to co moze na pierwszy raz wydawac sie dyskonfortem, moze byc po prostu kwestia zupelnie nowej pozycji na rowerze, do ktorej trzeba sie przyzwyczaic.

Przymierzyc sie, jak najbardziej ale pod okiem kogos, kto bedzie mogl ocenic pozycje na rowerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka jest preludium do chemii z rowerem- przynajmniej dla mnie:)

Po co? a chociażby żeby uniknąć overlapa. Co ciekawe dotyczy to nie tylko klasycznej włoskiej szkoły szosówek. Żeby zobaczyć czy od razu czuję ze jest 'za wysoko' albo np inny kształt kierownicy. Da się to wyczuć, dlatego mając sporo info od kobiet na temat Corratec nie wrzucam ci ich chociaż też mają spory wybór pod kobiety. (tam np odwieczny problem z gięciem kierownicy) 

Oczywiście innym zagadnieniem jest wielkość ramy ale to już Waza cię doinformował na co i jak patrzeć żeby sprzedawca nie wciskał pod swoje oko czegoś:)

Wiem ze Spec jest na granicy (pewnie te 10% do urwania) ale w salonie u nich dostaniesz dobrą obsługę i powinnaś zostać 'dopieszczona' jeśli chodzi o bikefitting :) 

Co do Basso to.. wow, chciałabym zobaczyć na żywo taki rower. Nie wiem jak u nich z dostępnością do 'przymiarek'. 

Mają też cud techniki wręcz kosmicznej u siebie:) i rabat 15%..

http://bassobikes.pl/oferta-2017/diamante-purple-label/

 

Wchodzi do Polski mocno w grupie takich świadomych zawodniczek (co znaczy ze będziesz miała na wyspach większy wybór o może lepszy jakościowo i wagowo karbon) Focus dla kobiet-seria  Supreme

https://rower.com.pl/fuji-supreme-1-3-612717 na dwóch grupach osprzetu z dobrymi recenzjami. Stabilny(kąty plus szersze obręcze poprawiające szerokość opony nijako)  szybki (napęd odważnie:) ) i wygodny, od ścigania, dojazdowych dróg poprzez długie dystanse. Bardziej pod hasło ścigant niż to co podesłałam z Bravet'a. ( i tak myslę ze skoro Basso daje do wyboru wielkość korb to podejrzewam że Fuji też tak może zrobić)

(lub modele pod przymiarkę wyższej grupy na Ultegrze)

https://rower.com.pl/fuji-supreme-2-1-28-543384

 

Jesli chcesz jeździć w deszczu (z musu jak podejrzewam..) to faktycznie ale Di2 jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Z tarczami akurat sama bym się nie upierała (chociaż mnie przekonały) bo np. 105 czy nowe ultegry są naprawdę dobre. (poniekąd waga/ wzrost kobiet stoi trochę na bakier z tarczami bo mniejsza siła do wyhamowywanie jest potrzebna- tak myśle, moze się mylę:) za to 'parę' gram do rozpędzenia więcej)Gdyby dołączyć góry i szybkie zjazdy to co innego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam szosy dla kobiety. Coś godnego polecenia. W tej kwocie znalazłam kilka rowerów , które zwróciły moją uwage , ale wolałabym posłuchac opini bardziej doswiadczonych . Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi i propozycje

 

przesłałem info na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałam zupełnie o tym rowerze  :pinch: ... a jest niesamowity. Mega wygodny i 'do wszystkiego', testowany na 105 carbon, nieprawdopodobnie fajnie się zbiera, można spokojnie pod kobiety dopasować rozmiary (bo nie ma u nich haseł 'damska geo' ), genialnie tłumi paskudny asfalt w moich okolicach... 

https://dotsport.pl/bmc-teammachine-slr03-ultegra-rower-szosowy-carbon.html

faktycznie mają promocję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....cóz moge powiedziec- im wiecej jezdze po sklepach i przymierzam sie do rowerów, tym wiekszy mam problem. Teraz sama nie wiem czego szukam.  Mam problem z tym rowerem. Postanowiłam , ze nie bede się kierowała emocjami , tylko zimną kalkulacją.

Moze mnie oswieci któregos pieknego dnia :)


Czy jest ktos , kto moze powiedziec cos na temat tego roweru. Nie znam tej firmy i w opini n aten temat tez nie znalazłam.

 

http://www.wiggle.co.uk/wilier-gtr-team-endurance-ultegra-2017-road-bike/

 

dzieki wielkie za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę napisać, chociaż po piątkowo-wieczornym martini trochę może mi nie wychodzić B) Ale trąciłaś moją czułą strunę, bo moja pierwsza szosa to był Wilier, kocham te rowery, i na pewno nie jestem obiektywny. GTR SL wcale nie jest takie endurance jak nazwa wskazuje, bo ratio stack/reach dla rozmiaru M wynosi 1,46 więc jest to rower jak najbardziej sportowy. Osprzęt Ultegra w przyszłym roku przechodzi kolejną modyfikację, ale dotychczasowa seria 6800 jest świetna. Najsłabsze, jak zwykle w tym przedziale cenowym są koła, biorąc pod uwagę Twój budżet, można zostawić koła Wiliera jako treningowe, a za zaoszczędzone pieniądze kupić lekkie koła startowe. No i pomierz się wreszcie, żebyś była pewna że dostępny rozmiar S jest właściwy dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Postanowiłam , ze nie bede się kierowała emocjami , tylko zimną kalkulacją.

 

oj.. chyba cię się nie uda :icon_wink:

po prostu rowery są ładne i fajne i ... fajne. Bo urody i tego czegoś może im braknąć.  (to tak trochę bez urazy- triban 540, super relacja sprzęt / $ ale wygląd wiele osób odrzuca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...