Skocz do zawartości

[Transport] Wysyłka roweru z zagranicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich miłośników dwóch kół!

Mam małą zagwozdkę szukałem i szukałem, ale jakoś nadal nie doszedłem do rozwiązania. 

Potrzebuję wysłać z Niemiec rower marki Cyco (Takie coś!) znalazłem chyba najtańszego kuriera jakiego potrafiłem (O właśnie taki).

Jednak w opisie widnieje : 

 

 

UWAGA w przypadku nadania roweru w krajach Irlandia, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy max wymiar kartonu ( liczonego wg powyższego wzoru ) nie moze przekroczyć 300 cm. Rowery nadawane z Polski mogą osiągnąć wymiar 330 cm Wynika to z wymogów transportowych. Istnieje mozliwosc wyslania roweru w 2 kartonach w rozmiarach Standardowych jesli rower nie miesci sie do 1 paczki, zachowujac cenę paczki rowerowej.                                                                                                     Suma 2x wysokości (A) + 2 x szerokości (B) + 1 x długość © nie może przekroczyć 300 cm.jak_pakowac.jpg

I teraz pytanie. Zmieszczę rower w karton po jakimś innym rowerze czy potrzebuję czegoś większego i szukać innego kuriera? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja wysyłam już od 3 lat rowery i klamoty do domu z Norwegii. Wysyłam w największym rozmiarze pudeł cannondale czyli 165x30x85 co daje 280cm. Także powinieneś się zmieścić spokojnie. Ja pakowałem już wszystko, nawet 2 rowery do takiego pudła. Mieszą się. 

 

Polecam przeczesać google i FB i lokalne fora danego rejonu, zrzeszające polaków pracujących tam. Tak jak ja mam mojąnorwegię, gdzie mogę poszukać opcji, czy profile na FB. Ja znalazłem prywatną firmę która całkiem nie drogo przemyca mój rower prosto od drzwi do drzwi. 

 

Taki np. dojczebus czy jakaś tam inna firemka może istnieć i jeździć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Szukaj tzw-nego transportu drobnicowego.

 

Skoro wpytę firemek wozi klamoty z PL do UK i z powrotem to na pewno musza być też jakieś inicjatywy tego typu z DE do PL.

 

Plus taki, że zazwyczaj jest to nieco taniej niż oficjalni kurierzy lub porównywarki wysyłek - Przesyłarka, MaxKurier, aby wymienić parkę - za to elastyczniejsze podejscie do wymiarów opakowań i ich zawartosci. Minusem może byc fakt iż trzebna się dostosowac do terminu wyjazdu/przerzutu.

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno zerknę na tego typu przewozy ! :)

W dniu 7.08.2017 o 22:22, Puklus napisał:

Ja wysyłam już od 3 lat rowery i klamoty do domu z Norwegii. Wysyłam w największym rozmiarze pudeł cannondale czyli 165x30x85 co daje 280cm. Także powinieneś się zmieścić spokojnie. Ja pakowałem już wszystko, nawet 2 rowery do takiego pudła. Mieszą się. 

 

Polecam przeczesać google i FB i lokalne fora danego rejonu, zrzeszające polaków pracujących tam. Tak jak ja mam mojąnorwegię, gdzie mogę poszukać opcji, czy profile na FB. Ja znalazłem prywatną firmę która całkiem nie drogo przemyca mój rower prosto od drzwi do drzwi. 

 

Taki np. dojczebus czy jakaś tam inna firemka może istnieć i jeździć. 

Dzięki ! Może gdzieś coś znajdę :) A co do wymiarów co wyżej pisałem to się tego nie mnoży x2 ? Bo czytałem to 10 raz i zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...