wiktorwar Napisano 28 Lipca 2017 Napisano 28 Lipca 2017 Cześć, Ponieważ codziennie dojeżdżam do pracy wysłużonym 10 letnim rowerem MTB (Kellys Quartz), chciałbym go zmienić na rower bardziej komfortowy. Informacje i wymagania: - miesięcznie jeżdżę około 500 km, niezależnie od pogody (oprócz, kiedy jest śnieg), - jeżdżę z na tyle dużym załadunkiem, że nie mieści się w plecaku (laptop, jedzenie, ubrania) czyli przydałby się bagażnik na dobre sakwy, - często zdarza mi się jeździć w deszcz, dlatego wolałbym hamulce tarczowe, - zależy mi na komforcie jazdy i najlepiej na dobrym wyposażeniu w standardzie (lampki, amortyzator, dobre siodełko) Myślałem o Romecie Wagantcie 6.0 (cena 2950), ale zupełnie nie wiem czy stosunek jakość / cena jest akceptowalny http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6871846454
remover Napisano 29 Lipca 2017 Napisano 29 Lipca 2017 3000 to jest solidny budżet i prawie wszystkie producenci będą mieli sensowne oferty. Przynajmniej Kross/Unibike/Romet. Ten Wagant wyglada OK, tylko dlaczego go nie widzę na stronie Rometa? A oddzielnie zobacz jeszcze jednak cross'y, bo często w niższej cenie oni maja ciekawsze wyposazenie. Taki Viper GTS naprzyklad. Dokupic bagaznik i błotniki, jedynie czego nie będzie - dynama w piascie.
wiktorwar Napisano 29 Lipca 2017 Autor Napisano 29 Lipca 2017 Dzięki za odpowiedź! Tutaj jest link do strony producenta http://romet.pl/Rower,WAGANT_6,10,700,701,14462,2016.html A jakie alternatywne modele do tego możecie polecić? Taki Viper GTS, wydaje się fajny, ale bardzo go trzeba doposażyć, a tego wolałbym uniknąć.
Pablo59 Napisano 29 Lipca 2017 Napisano 29 Lipca 2017 A na tego patrzyłeś? http://outlet-rowerowy.com.pl/pl/trekking/210-northtec-bergon-lx.html
wiktorwar Napisano 29 Lipca 2017 Autor Napisano 29 Lipca 2017 Nie znałem nawet tej marki, dzięki. Odpada ze względu na brak tarczówek (często jeżdżę w deszcz)
remover Napisano 29 Lipca 2017 Napisano 29 Lipca 2017 Hmmm, a jednak nie miałem racji. Bardzo mało jest trekingów z tarczami w tej cenie. Kross Trans "coś", co się zmieści w budżecie, Wagant 5/6 i Cube Touring. A tak już z ciekawości, ten dojazd do pracy to on w mieście gdzieś? Jeżeli tak, to nie myślałeś przypadkiem o nieco innym rowerze - jakiś hybryda/fitness. Przykładowo Marin Fairfax / MUIRWOODS, KONA DEW / BIG ROVE, Triban 540FB z decatlonu. No bo amor w mieście średnio przydatny, a masz za to lekki i szybki rowerek. Z wyposażeniem pewnie 12-13 kg zamiast 17-18 takiego Orkana 6. Niestety błotniki/bagażnik/oświetlenie we własnym zakresie.
wiktorwar Napisano 30 Lipca 2017 Autor Napisano 30 Lipca 2017 Dzięki za propozycje! Dojazd faktycznie w mieście, ale chciałem coś bardziej uniwersalnego. Z tą wagą to duży argument, dlatego pojeżdżę po sklepach w tym tygodniu i sprawdzę te rowery. Czy ten Triban z Decathlonu nie wymusza pochylonej postawy? Byłem w Decathlonie i szosówka to nie jest zdecydowanie coś czego szukam. A jak wypada taki Kross trans Africa https://www.kross.pl/pl/2017/trekking/trans-africa w stosunku do Rometa Waganta 6.0? Cena krossa ~2200 , Romet ~2950
remover Napisano 30 Lipca 2017 Napisano 30 Lipca 2017 Ty chyba próbowałeś Triban 540? Bo 540fb jest z prostą kierownicą i pozycja tam jest nie szosowa. Trans Africa za 2200 jest w miarę OK, a różnica w cenie odpowiada różnice w wyposażeniu. Kross jest prawie cały na Acera, Romet na Deore.
wiktorwar Napisano 30 Lipca 2017 Autor Napisano 30 Lipca 2017 Tak dokładnie to był Triban 540, w Krakowie ten FB nie jest dostępny.
wiktorwar Napisano 31 Lipca 2017 Autor Napisano 31 Lipca 2017 Byłem dzisiaj w sklepie Rometa i Wagantem jeździ się bardzo dobrze. Widziałem wersję 2018 w katalogu i bardzo mi się podoba jak usportowili ramę w noworocznym modelu, więc wstrzymam się przynajmniej do targów rowerowych w Kielcach, aż zobaczę na żywo ten rower.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.