Skocz do zawartości

[3500] pierwsza szosa


Paszaddz

Rekomendowane odpowiedzi

Pedały na początek jak najbardziej ok, krążą opinie o słabych uszczelnieniach i łapaniu luzów niedługo po kupnie, ale wiele osób, w tym też ja jest z nich zadowolonych. Ponad 1500 km i działają jak nowe, a ważę 85kg.

 

Co do butów to jak możesz podjedź do jakiegoś decathlonu, bo mają w ofercie jedne i drugie, w sklepach w który byłem można było każde przymierzyć. W ostateczności zamów sobie, wysyłka i zwrot jest za friko, buty naprawdę warto przymierzyć przed zakupem. Btwin mają 3 rzepy, mogą się lepiej trzymać na stopie niż M65. Shimano mają zaniżone rozmiary, ja normalnie noszę 43-44, a musiałem wybrać 45 i te są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba zdecydowalem sie na spd Mtb, mysle ze pedalki m520 beda ok a co o butow ktore bardziej polecacie ?

https://www.decathlon.pl/buty-na-rower-mtb-m065-id_8324903.html

Czy

https://www.decathlon.pl/buty-na-rower-mtb-500-id_8315396.html

pierwsze mi własnie latały na stopie- drugie użytkuję już blisko półtora roku, bez zarzutu są. wymienione tylko bloki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak ma sie jeszcze ten wyzej wymieniany merlin z spd za 3100 na 105 mnie kusib

https://www.merlincycles.com/merlin-pr7-rs-road-bike-shoe-pedal-deal-99310.html

Mentlik w glowie okrutny xdd

Glupia kwota bo na pograniczu tiagry i 105, moge kupic rowery bardziej popularnych firm na tiagrze lub bardziej no namowe na 105 typu (unbike, btwin, merlin, romet) wiem ze to nie no name ale jednak do krossa scotta meridy to chyba lekko mniej zaufane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glupia kwota bo na pograniczu tiagry i 105, moge kupic rowery bardziej popularnych firm na tiagrze lub bardziej no namowe na 105 typu (unbike, btwin, merlin, romet) wiem ze to nie no name ale jednak do krossa scotta meridy to chyba lekko mniej zaufane

 

 

nie sugeruj sie własnie tym. Wielcy też mają wpadki. Kross którego wspominasz zaczynał od troszkę... dziwnych modeli szosowych. Dopiero od niedawna jest bum na vento. Marketing swoje robi.

A Unibike nie zalicza się się do no name.. jest sporo firm na zachodzie- można powiedzieć rodzimych o których my tez nie słyszymy (np w takiej Danii czy Holandii gdzie robią fajne rowerki;) )

A b' twiny to hit, cenowo i jakościowo. ( im tez wpady się zdarzają ale robią co mogą i nigdy się nie wypierają)

Wizualnie rożnie bo gusta są rożne. 

 

O. Tak na szybko.

Jezdzę 'no name' w sumie- accenta szosą  :icon_lol:  (montana)

a nie mogę się dopasować do żadnego innego kiedy sobie na niego wsiadam zeby się 'bujnąć'..(zbliżona rozmiarówka żeby nie było   :icon_wink: )

a jak sobie już siebie ulokuję to jest 'jak w domu'.

ciekawe czemu?... :icon_cool:

 

 

I jak ma sie jeszcze ten wyzej wymieniany merlin z spd za 3100 na 105 mnie kusib Merlin PR7-RS Road Bike + Shoe & Pedal Deal | Merlin Cycles
 

 

testowałam tektro- jeden został, działał tak se. Okładziny wymienione na 'porzadne' i jest ok. 

Mam ten sam stop alumunium  :)  

I w szosie uważam ze jest fajny, lekki i sztywny. Nie czuję się jak mnie 'trzepie' na cienkich (oponach 25mm) po dziurach. (ale to zasługa i innych rzeczy)

 

Pewnie M by cię zainteresowało? Wydaje się że powinno być wygodnie. Długość górnej i wysokość główki. Łagodniejszy przedni kąt. 

Przełożenia mogą być uniwersalne bo masz kompakt, a kasetę shimano :thumbsup:  ale nic więcej nie podali. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mają działać, przecież SĄ nowe. To tak jakbyś napisał "kupiłem auto w salonie, zrobiłem 10 tysięcy kilometrów - polecam, działa jak nowe!".

 

https://www.forumrowerowe.org/topic/220069-system-spd-pomoc-w-wyborze/

 

Tu sobie Panie szanowny poczytaj opinie, zanim zaczniesz się denerwować, post 6 i 8 jakby było za dużo czytania. Co 500km serwis, a po 2 tyś. do wywalenia, więc podałem jak sprawa wygląda u mnie, bo tym tokiem rozumowania to one już są na skraju użyteczności. Nowe mają 0km przebiegu tak dla ścisłości.

 

Analogia z samochodami bez sensu, znam osoby, które w pierwszych tysiącach po 2-3 razy leciały lawetą do serwisu. Też mają z opinią na jego temat czekać, aż im ze 300 tysięcy stuknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laderfox poprostu jest tego tak wiele ze nie wiem co wybrac prze moment bylem pewny krossa bo uwazam ze 3300zl to dobra cena, teraz jak bardziej obadalem tego merlina to tez jest fajny :/ hajs na fuji rozwial by watpliwosci a co z tym haibike ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widzę to jak dodajesz merlina w tym ich "bundle" do koszyka to wyświetla się napis, że nie shipują do polski. Którego dokładnie Fuji rozważasz jakbyś mógł podać? Mam ten sam problem co ty i rozważałem już wszystkie opcje, które były w temacie zawarte ale chyba ostatecznie zdecyduje się na tribana 540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...