Skocz do zawartości

[Rower] Rower szosowy na niekoniecznie dobre drogi asfaltowe


Warzych

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie moi drodzy, jest to mój pierwszy post na tym forum i na pewno nie ostatni. Jestem byłym kolarzem i po wielu latach postanowiłem powrócić do sportu. Problem w tym, że gdy jeździłem w klubie byłem małym szczylem i nie bardzo interesowały mnie kwestie techniczne owych sprzętów. Rower miał jeździć i nic więcej się dla mnie nie liczyło. W związku z tym, że nie zdążyłem zrobić formy na lato i przegapiłem zapisy na zawody kulturystyczne w Sopocie postanowiłem ruszyć dupsko sprzed komputera i spożytkować moją energię podczas przygody w terenie. Aktualnie jestem posiadaczem roweru Kross Hexagon V2. Oczywiście gdy go kiedyś kupowałem to też nie bardzo patrzyłem na to, do czego ten rower jest głównie przeznaczony (chyba MTB.. wiem tylko, że do dłuższej jazdy po asfalcie się nie nadaje). W związku z tym, że posiadam tego crapa na leśne wypady postanowiłem zainwestować w coś typowo na szosę. Oczywiście gdy zacząłem przeglądać ofertę allegro natknąłem się na miliard rodzajów rowerów. Znalazłem kilka propozycji nie patrząc na sprzęt bo wieloletnie zacofanie w tym temacie dało się we znaki... Widzę zestaw shimano - na pewno musi to być coś dobrego. Interesuje mnie tylko i wyłącznie przedział cenowy 2000-3000zł i żeby rower nie był ciężki jak kloc. Oczywiście wygląd jest ważny no ale to chyba wiadomo.. oko musi się cieszyć nowym nabytkiem. Ale dobra, przejdę może do sedna.
Drogi w moich okolicach nie należą do idealnych, jest kilka kilometrów gładkich jak niemieckie autostrady ale jest też dużo kilometrów drogi która wygląda jak szwajcarski ser. Opony w moim rowerze muszą być na tyle wytrzymałe by najechanie na kamyczek nie kończyło się przebiciem dętki. To co znalazłem na chwilę obecną to:
1. Kross Vento 3.0 2016 http://allegro.pl/kross-vento-3-0-2015-m-53-cm-shimano-sora-i6876793550.html

2. Fuji ######f http://allegro.pl/rower-szosowy-szosa-fuji-######f-2-3-58-cm-20-i6737086124.html

3. Merida Race 80 2016 http://allegro.pl/nowa-merida-race-80-model-2016-rabat-22-i6878774338.html

 

Co sądzicie o tych rowerach? Który byście wybrali dla siebie gdybyście byli hmm "początkującym"? Czytałem opinie o tych trzech rowerach i wszystkie są pozytywne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Też polecam tego Krossa. Sam mam Vento 2.0 z 2015 na Clarsie (ostatnio zmieniłem cały napęd na Tiagrę 4700). Jego zaletą sa pancerne koła. Gdy zaczynałem ważyłem prawie 110 kg, teraz spadłem do 100. Drogi mam u siebie tragiczne, dziura na dziurze, łata na łacie a koła nic - nawet jednego centrowania (zrobiły prawie 7000 km). Koła w Vento 2.0 i 3.0 są takie same. Moim zdaniem jeśli jest odpowiedni rozmiar ramy i dobra cena to kupuj. Nie będziesz żałować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko, abyś pomyślał o zmianie opon. Te fabryczne Szwalbe Lugano nie są najlepsze. Obecnie śmigam na Michelin Pro 4 Endurance i jestem z nich zadowolony.

 

Vento 3.0 ma ponadto karbonowy widelec więc będzie lepiej amortyzował wstrząsy niż aluminiowy w moim 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Michelin Pro 4 Endurance

No właśnie, jak to jest z tymi oponami? Bo Kross Vento 3.0 którego zamówiłem ma fabrycznie zamontowane niby oponki 700x25 a te Micheliny, które podałeś są tylko 700x23 :D Będą pasować czy pojawi się jakiś nieprzyjemny problem typu trochę za małe? 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał rower to zobaczysz ile jest miejsca przy hamulcach. Większość popularnych rowerów powinna przyjąć oponę 28mm, niektóre jak np. Btwin przyjmują 32mm. Z tego co pamiętam w Krossie jest odpowiednia ilość miejsca i 28mm powinno wejść bez problemu.

 

Edit: skontaktuj się bezpośrednio z Krossem i zapytaj jakie opony wejdą. Ale nie traktuj ich odpowiedzi jako ostateczną, bo często nawet sami producenci piszą bzdury na temat ich rowerów i w praktyce wychodzi inaczej niż twierdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra! Dostałem rowerek! Prezentuje się cudownie! Miejsca przy hamulcach trochę jest i myślę, że oponki 28mm by weszły bez problemu. Pisałem  bezpośrednio do Krossa ale Pan powiedział, że skonsultuje to z innymi pracownikami i da znać. Odpowiedzi do tej pory nie dostałem więc wniosek nasuwa się sam :)
Teraz pozostaje dylemat nad kupnem dobrego licznika. Patrzyłem na Sigma BC 23.16 który ma również wbudowany pulsometr i chyba się na niego skuszę. Jutro pierwszy dłuższy wyjazd. Pozdro :)
 

post-205375-0-65362000-1499874612_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :D Remonty by się przydały bo na jednym odcinku zmuszony byłem jechać slalomem by omijać kratery :D ..
Kross mi odpisał, że maksymalny rozmiar oponki jaki wejdzie to 28c także muszę się za czymś rozejrzeć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...