Skocz do zawartości

[Ubezpieczenia] Ubezpieczenie w maratonach MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Pytanie do ścigających się użytkowników forum.

Czy ktoś z Was znalazł ubezpieczyciela, który oferuje NNW i OC dla amatorów, osób nie startujących w ramach klubów, podczas zawodów MTB?

 

Sam zacząłem startować w tym roku w Mazovii, myślę też o Poland Bike, Maratonach Kresowych itp. i szukam, w związku z tym, ubezpieczenia dla siebie, kupowanego tylko na dni startów.

 

O ile samo NNW to nie jest problem, większość znanych firm ma w swojej ofercie NNW dla podróży krajowych z rozszerzeniem ochrony na uprawianie sportów ekstremalnych oraz wyczynowego uprawiania sportów, natomiast w warunkach OC w życiu prywatnym, wyczynowe uprawianie sportów jest wyjęte spod ochrony.

 

Przebrnąłem już przez OWU PZU, Allianz, TUEuropa, Hestia, Generali, Signal Iduna.

Najkorzystniejsze jest Generali, które nie wyłącza spod ochrony, w ramach OC, sportów ekstremalnych, natomiast wyczynowe uprawianie sportów (czyli zawody sportowe) już tak.

 

Najbardziej zależy mi na łatwości kupienia ubezpieczenia przez internet oraz okresie ubezpieczenia od 1 dnia, tak żeby nie musieć płacić za cały rok, startując w maksymalnie 10-15 zawodach w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy mi przede wszystkim na OC i NNW. Dodatkowo mile widziane były by jakieś świadczenia rehabilitacji i leczenia. Ja mam akurat niezły pakiet luxmedu od pracodawcy, ale dla osób które nie mają pakietów medycznych było by to również przydatne.

 

O koszty ratownictwa się nie martwię, bo wiem że zazwyczaj jest to dobrze zorganizowane przez organizatora.

 

NNW - aby dostać jakieś odszkodowanie w razie złamań czy urazów.

OC - kiedy uszkodzę komuś drogiego karbonowego fulla albo spowoduje uszkodzenie ciała. Nie chciałbym, w razie wypadku z mojej winy, żeby skończyło się tylko na 'przepraszam'. Wiadomo zdrowie i sprzęt trochę kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwo nie było, ale znalazłem.

Ubezpieczenie w PZU, osobna polisa NNW i osobna OC.

Podaję szczegóły poniżej, dla zainteresowanych.

 

Polisa NNW Sport na terytorium RP, ważna tylko w czasie trwania zawodów (w OWU: 'ograniczony czas ochrony'), zawierana na konkretny dzień.

SU 100000 zł

Składka 2,5zł

 

Polisa OC sportowców na terytorium RP, ważna przez 24h.

SU 100000 zł

Składka 32 zł

 

Trzeba kupić osobiście w oddziale lub u agenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...