Skocz do zawartości

[suport] jaki klucz do suportu XT BB-MT800?


wojtas7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w rowerze oryginalny suport shimano 

DEORE XT BB-MT800 Hollowtech II

 

76031414_wklad-suportu-slx-xt-bb-mt800-b

 

Wyczytałem że do tego suportu trzeba mieć klucz TL-FC25 o taki:

 

https://5.allegroimg.com/original/01180f/a78dcd774c82ad53698de7abbb25

 

Aby odkręcić suport mam standardowy klucz do Hollowtech II Bitula:

 

d2ed884b-9927-49d5-b551-3e373154c0ac-1.j

 

Problem polega na tym, że klucz bitula jest minimalnie za duży żeby wejść na klucz TL-FC25, widać że ząbki są troszkę innego kształtu i po prostu nie da się tego użyć.

 

Jaki klucz będzie pasował do TL-FC25?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inny klucz firmy PRO i też ten sam problem. Mi się wydaje że te przejściówki TL-FC25 są jakieś lipne, na chama można je wcisnąć i ze sobą połączyć ale te ząbki za bardzo do siebie nie pasują. A powinny bo przecież ten TL-FC25 to moim zdaniem przejściówka na standardowy klucz do H II, tak mi się przynajmniej wydaje bo w standardzie jest dołączany do suportów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik to lipa - nie wiem do jakiego klucza to podpasuje - tak czy smak trzeba szlifować. Ja swój musiałem długo dopasowywać, a i tak był kłopot wcisnąć go w zwykły klucz do HT II. To by jeszcze nie był taki problem... Ale ta plastikowa dokładka jest tak sobie dopasowana do samego suportu! Jest zbyt pasowna, a przynajmniej moja taka była. Oczywiście skończyło się na kolejnym szlifowaniu  :verymad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...