Skocz do zawartości

['Tuning] Składak Kross flex 2.0 korba`.


krisgdynia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam jeśli znów coś nie tak z moim wpisem. Planuję wymianę przedniej korby w rowerze składanym Kross flex 2.0 w tej chwili jest tam okropny standard 44 zęby. Chciał bym wsadzić coś koło 50-52 chętnie z jedną tarczą (zakładam zakup z dwoma, trzema i ewentualny demontaż albo nie korzystanie ), przy okazji zmienię tylna przerzutka na Acera RD-M360 SGS

Będę to robił sam w Gdyni - może jakaś pomoc który serwis/ktoś by pomógł? Czy mam szansę zmienić tylko korbe czy muszę myśleć i o suport? Zmieniam ponieważ chciał bym szybciej jechać... ;) a jakość np. tylnej oryginalnej przerzutki jest fatalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy mam szansę zmienić tylko korbe czy muszę myśleć i o suport?

Musiał byś zmierzyć ile ma obecny suport a ile wymaga nowa korba. Tylko jeszcze musisz znaleźć korbę aby sprawdzić ten suport.

 

 

 

Zmieniam ponieważ chciał bym szybciej jechać...

Z tyłu masz wolnobieg i on też sporo ogranicza jak chodzi o prędkość , ale przejście na kasetę to zmiana koła albo chociaż samej piasty.

 

 

 

Będę to robił sam w Gdyni - może jakaś pomoc który serwis/ktoś by pomógł?

Mogę Ci pomóc :P Mam generalnie wszystkie niezbędne narzędzia do przodu i tak dalej , ale jakieś 35 km od Ciebie.

 

Ile przejechałeś na tym napędzie? Jaki dokładnie łańcuch? Może się okazać , że trzeba będzie zmienić łańcuch a do kompletu i wolnobieg. Ja jak by coś klucza do wolnobiegu się nie dorobiłem , bo nie mam wolnobiegu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tyłu jest przerzutka 6cio biegowa i jest nawet na niej napisane SIS ale chodzi bardzo słabo i wygląda jak by miała się rozpaść (plastikowe prowadnice linki) dla tego chcę ją wymienić. Jestem kierowcą i rower mam że sobą w trasie robię nie wiele km (50-100 co któryś weekend) ale mógł bym jechać prędzej bo para w nogach jest a podejrzewam że przednia korba ma najwięcej znaczenia i nie daje rady. Zmierze suport w pon ale jest standard około 7 cm. Liczę się z wymianą całości ale na znanym serwis aukcyjnym znalazłem fajne korby z dwoma zębatka większą 52 zęby ale nie wiem jak jest moja mocowana i tu kłopot jak to sprawdzić. Są też całe suporty z korba ale też nie wiem czy to takie proste... Łańcuch - jak mam sprawdzić jaki mam? Też nie wiem jak z wymianą ;) 35km no problemo ;) rower skladany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz mufe suportu aby wiedzieć jaki suport dobrac. Na łańcuchu powinno być oznaczenie jaki to dokładnie. Nie wiem jak u Ciebie z przerzutka bo z racji małych kół żeby się nie okazało , że będzie ocierac po ziemi. No i w sumie łańcuch i tak trzeba będzie zmienić , bo jak blat będzie większy to łańcucha będzie za mało.

 

Wysłane z mojego SM-G361F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerzutke tylna jak wyżej już zamówiłem. Suport ma 7cm. Znalazłem takie coś

http://allegro.pl/show_item.php?item=6809630274

(Przepraszam jeśli taki link nie jest akceptowalny o wycięcie) tylko nie mam pojęcia czy bedze pasowała do mojego sportu. Jestem zdecydowany nie używać (odkręcić?) mniejszą zębatka. Co do łańcucha to niestety w taki rower nic ciekawego nie wsadzają - oglądałem ale nic na nim nie pisze ;):(. Znalazłem też na allegro suport z korba 52 zęby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie moge edytować mojego wpisu. Sprawdziłem i korba mocowana na kwadrat. Jest sporo takich 52 zęby na allegro np.

http://allegro.pl/korby-szosowe-prowheel-chariot-3rz-sr-175mm-52t-i6830614434.html

rozpiętość cenowa duża. Muszę chyba wybrać taką której można odkręcić zbędne zębatki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...