Skocz do zawartości

[Wycena] Jak wycenić braki/uszkodzenia w rowerze?


lukecz

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem używany, 2 miesięczny, rower firmy Folta z Malborka (www.folta.pl).

Jest to model Acedo 806 (na stronie wg nomenklatury producenta "czarno-czerwony" :) )

Kosztował mnie 666zł + wysyłka (wg paragonu rower został zakupiony w marcu br. za kwotę 1800zł)

Rower miał być w stanie idealnym i z gwarancją do marca 2019 roku, prosiłem o solidne zabezpieczenie roweru na czas transportu (kurier PP Ekspres24, z opcją "Ostrożnie")

Sprzedawca zapakował rower w folię bąbelkową i czarny stretch

Rower przyszedł z rączką kierownicy i widelcem na wierzchu.

Spisałem na PP protokół szkody, ale pracownica stwierdziła że rower był źle zapakowany.

 

Niestety rower który przyszedł ma kilka wad

- uchwyt kierownicy jest rozcięty i odrapany (o uchwytach wiem tylko tyle że były dokupowane osobno i na oryginalnym paragonie widzę je za 40zł)
- widelec przedni (RST Omega) jest porysowany od dołu (ale to chyba nie dużo)
- jedna ze szczęk hamulcowych (Shimano) nie ma wszystkich części (to już sobie w sumie skompletowałem od kolegi)
- tylna opona (Schwalbe Black Jack) ma bieżnik tylko po bokach, na środku jest prawie łysa (i to chyba muszę wymienić w pierwszej kolejności, bo będę też jeździł z dzieckiem w foteliku)
- na rower nie ma gwarancji, gdyż jednym z warunków gwarancji było zrobienie darmowego przeglądu po 3-4 tygodniach od zakupu
- rama (stop 7005 podobno) ma kilka zarysowań i odprysków (niektóre do materiału ramy) których nie miała na zdjęciach w ogłoszeniu
 

Sprzedawca po przesłaniu uwag proponuje częściowy zwrot kosztów jako rekompensatę

I tu właśnie prośba o wycenę - na ile mógłbym wycenić braki w rowerze (porysowana rama, łysa opona, uchwyty kierownicy i brak gwarancji)?

 

W załączniku zdjęcie roweru z ogłoszenia i zdjęcia uszkodzeń:

full.jpg IMG_20170529_162802.jpg IMG_20170529_162808.jpg IMG-20170531-_WA0003.jpg

IMG-20170531-_WA0004.jpg IMG-20170531-_WA0009.jpg IMG-20170531-_WA0011.jpg IMG-20170531-_WA0013.jpg

IMG-20170531-_WA0014.jpg
image hosting site no sign up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...