Skocz do zawartości

[korba] FSA Alfa drive 48-36-26 CG - opinie


kkostekk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planowałem zakupić rower na osprzęcie deore/deore xt. Niestety upatrzonego modelu z takim osprzętem nie było nigdzie w pożądanym rozmiarze ale w ramach rewanżu dostałem od jednej firmy bardzo atrakcyjną zniżkę na rower z takim osprzętem, ale z korbą FSA Alfa drive 48-36-26 CG. Cena była dość atrakcyjna i dlatego się skusiłem. I teraz mam dylemat, czy ta korba jest dobrej jakości i czy warto wymienić od razu na Deore/Deore XT.

Rower crossowy, z tyłu mam XT-T, kaseta Shimano CS-HG500-10 11-34, przód Deore-48. W sumie rabat był tak duży, że budżet przeznaczony na rower wykorzystałem prawie w połowie i mogę coś wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej budżetowa korba występująca na  kwadrat i wielowpust (ten drugi zdecydowanie lepszy) , bez wodotrysków ale badziewiem też nie jest. Jeżeli to kwadrat wymianą na Deore/Deore XT zyskasz na wadze i sztywności (tu można rozważać wymiankę) jeśli wielowpust to poza wagą wiele nie zyskasz (na trwałości suportu raczej stracisz) i wymiana byłaby raczej dla poprawy własnego samopoczucia niż rzeczywistych korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest na kwadrat czy wielowpust. Nie znam się aż tak, a nie mam jak sprawdzić teraz (praca).

Skoro nie jest to badziew to zostawię. Kilka gramów mniej mi nie zrobi raczej różnicy. Bardziej myślałem, że to jakiś szmelc którego trzeba się czym prędzej pozbyć, bo słabo będzie współpracował z pozostałymi komponentami i będzie po prostu czarną owcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...