Skocz do zawartości

[rower] cube


mmarek02

Rekomendowane odpowiedzi

Rower jest niezły w cenie ok 3000zł ,ale jest to rower rekreacyjny ,(dosc krotka rama) i wazy ok 13,5kg .Osobiscie jesli cuba to polecałbym acida z 2016 lepszy osprzet ,nizsza waga ,cenowo podobnie,jednak oba rowery bedą bardziej , jak napialem wyzej, do jazdy rekreacyjnej ,na zawody, do scigania szukałbym cos innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Cube Attention 29er 2015. Od 2016 różni się tyko malowaniem. Przez dwa lata zrobiłem nim prawie 8000 km. Nie startuję w zawodach, ale nie oszczędzam roweru. Przed sezonem 2017 wymieniłem napęd, klocki hamulcowe i opony. Przeprowadziłem kilka modyfikacji pod siebie. Warto też zmienić przednią tarczę na 180 mm.

Edytowane przez Dezent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam Attentiona 2016. Wg mnie bardzo fajny rower z niezłym osprzętem na start. Wygodna pozycja z racji osobliwej geometri. Dla mnie z racji 3 przepuklin na kręgosłupie lędźwiowym ta geometria jest świetna. Na innych bardziej sportowych bym niestety nie mógł jeździć. Wiec to takie być albo nie być w moim przypadku.

 

W zeszłym roku trochę pojeździłem i trzymał się dzielnie przy mojej wadze (wtedy ponad 130kg - obecnie już poniżej 120 :) ) a na ten sezon trochę pomajstrowałem przy nim dostosowując do mojej "słoniowej" wagi i wymieniając to co mi nie pasowało :)

 

Wpadły nowe mocne koła ( Novatec 771/882 + dtswiss 533d i szprychach dt champion) ,opony, nowy amor - Suntour Auron 2017, nowa przerzutka tylna ze sprzęgłem M8000, kpl heble też M8000 z tarczami icetech 203mmprzód i 160mm tył oraz manetki tez Xt m8000. Oraz mykmyk Kindshock'a :)

 

Wiem że zaraz ktoś powie ze zgłupiałem i nie warto było tak inwestować w ten rower ale rozważałem też zakup czegoś z wyższej półki.

Niestety nie znalazłem nic co by mi pasowało. Wyższe modele to również wylajtowane ramy które niezbyt lubią ciężkich jeźdźców. Amorki też mimo ze super firmowe to z cieniutkim lagami wolałem Aurona z magnezowymi 34mm :)

 

Wiec stopniowo sobie upgrade-owałem maszynkę pod swoje potrzeby :)

 

Teoretycznie mógłbym jeździć na serii ale jakoś tak frajdę mi sprawia ten upgrade :)

Edytowane przez Przemcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to kwoty nie liczyłem ;-) nie było mi to do niczego potrzebne. W sumie to chyba nawet nie chce znać końcowej wartości :-) wole żyć w nieświadomości ;-)

 

A z wagę puki co zrywam z zestawu a nie tylko z maszyny. Na razie -18kg i nadal maleje. Jak dojdę do swojej nominalnej to może zacznie mnie interesować waga roweru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...