Skocz do zawartości

[rama 29] Pomoc w wyborze ramy


s1m

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Chciałbym złożyć rower do turystycznego MTB ale na powietrzno olejowym amortyzatorze (jednak cos z nizszej polki), głównie ścieżki leśne, szutrowe, bez większych szaleństw, bardzo okazjonalnie zjazd np. ze Skrzycznego, do tego dojazdy do pracy (asfalt). Rama ok. 650zł, widelec 500-600 +/-, cały rower ok 2.5-3k

 

Celuję w ramę która wizualnie i cenowo będzie zbliżona do Accent Peak. Tą zamierzałem kupić, ale nie miałem okazji przymierzyć się do roweru na bazie tej ramy. Problem w tym ze preferuję bardziej wyprostowaną pozycję z lekkim/średnim pochyleniem. Na zdjęciach pozycje na tej ramie raczej mocno leżące. Tak więc proszę o propozycję. Chciałbym ramę nową, więc też wskazanie na łatwą dostępność w internetowych sklepach

 

Drugie pytanie, odnośnie rozmiaru koła. Początkowo odrzucałem 29, teraz się ku niemu skłaniam.
Mam 194 wzrostu, ok. 90cm od wewnętrznej strony nogi. Obecnie rower 26” rama 21.5, jest wygodna, mogłaby być odrobinę wyższa. Przy czym jest to trek 3700 z 2004r, teraz geometrie są zupełnie inne. Mierząc się do 23” na 29” mialbym problem ze skręcaniem kierownicą bez zmiany mostka i skrócenia odległości, sprawdzałem też rozmiar L i M w Giancie, i dopiero na M’ce miałem pozycję zbliżoną do obecnej. Może kwestia przyzwyczajenia. Tak więc poza ramą proszę o dwa słowa w temacie czy 29” ok, i ewentualnie rozmiar ramy/dl rury podsiodlowej jeśli macie zbliżone wymiary.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...