Skocz do zawartości

[gumy do klamkomanetek] Ultegra 6400 tricolor


kishoth

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

W tamtym roku zostałem szczęśliwym posiadaczem szosy na osprzęcie ultegra 6400 tricolor. Niestety gumy na klamkomanetkach są w tragicznym stanie. Powiedzieć, że najlepsze lata mają za sobą to jakby nie powiedzieć nic. Nigdzie nie mogę znaleźć gum do tej grupy osprzętowej, a kupować całych klamkomanetek nie zamierzam. Czy są kompatybilne gumy, które będą pasowały do tych klamkomanetek? Ewentualnie czy jak kupię same klamki do grupy trilocor (widzę jakieś za 89 zł i tu bym się zastanawiał nad kupnem) to czy te gumy spokojnie przełożę. Poniżej zdjęcie poglądowe jak to u mnie wygląda... Pozdr.

post-193705-0-45356300-1490795397_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna opcja to szukanie "dawcy", bo gumy do tych klamek są praktycznie nieosiągalne. Znam ten problem, bo szukam do starej tiagry 4400.

Na twoim miejscu dokładnie umyłbym gumy wodą z mydłem i ocenił ich stan. Jeśli są porozrywane to już niewiele zdziałasz (można spróbować z klejem do gumy, ale to rozwiązanie na krótką metę). Jeśli są "klejące" to spróbuj potraktować je olejkiem silikonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dawcy również szukam jak najbardziej, ale tutaj się pojawia się pytanie jaki dawca byłby najlepszy? Dostałem na innym forum odpowiedź o takich gumach:

http://www.podrozerowerowe.info/index.php?topic=18793.msg354102#msg354102

Tylko co to za model gum? Jestem skłonny zaryzykować i kupić gumy do ultegry współczesnej, jednak wolałbym mieć pewność, że jest to dobry trop. Wielkie to pieniądze może nie są, ale wyrzucać pieniądze w błoto - chyba nikt tego nie lubi... Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...