Skocz do zawartości

[Śrubka odpowietrzająca] Hamulce BL-M445


MatysB

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Zniszczyłem ostatnio gniazdo imbusa w śrubce odpowietrzającej w hamulcach Shimano BL-M445. Sprawdzając w internecie schemat dowiedziałem się, że jest to śrubka o numerze: Y8V198030B i opisie: Bleed Screws (M5 x 4.6) & Bleed Nipple Seal.

 

Dzwoniłem po różnych serwisach lecz na próżno, nikt nie był w stanie mi pomóc, a nie chcę kupować z powodu jednej śrubki całego zestawu :(

 

Drodzy koledzy. Wiecie gdzie dostanę taką śrubkę lub też może posiada ktoś ową śrubkę, która jest mu zbędna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety w podanym przez Ciebie linku śrubka jest niedostępna.

 

Znalazłem bardzo podobną na ebay. Rozmiar M5 x 4,5 mm, dedykowana do hamulców BL-M575. Jak sądzicie skok gwintu będzie ten samł? W sumie to interesujące dla czego Shimano do różnych hamulców używa śrub różniących się dziesiątymi częściami milimetra.

 

http://www.ebay.pl/itm/Shimano-Bleed-Screw-O-ring-M5x4-5mm-for-M575-Pack-of-2-/191805572196?hash=item2ca880c464:g:TGQAAOSwUuFWvzd9

 

Edytowane przez MatysB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja mialem kiedys podobny problem, po glebie wyrwalo mi srube z klamki  ;-) a na klamce ani sladu po upadku tylko sruba odparowala.

Dostałem ja w Gratisie od Tobo (jescze raz dzieki przy tej okazji) . Pasowała, siedzi do dzis w klamce  jak trzeba, spelnia swoja role, ale nie był to dokladnie ten sam element co orygnial od  M615, pochodzil z innej wersji Shimano.

 

Wiec z moich obserwacji wychodzi ze Gwint jest ten sam, a różnice tych srubek sprowadzaja sie do:

1. różnych  rozmiarów imbusa - rożcnia o jeden rozmiar z tego co pamietam, to w nowszych klamkach srubki sa pod wiekszy imbus (wiec trudniej je zepsuc ) ;-)

2. łeb sruby odpowietrzajacej od spodu różni się nieznacznie kształtem, ale nie wplywa to na szczelnosc klami, u mnie dziala, dociska uszczelke jak trzeba, ale porownujac kształt do nowszej srubki, wyglada jakby nowsza byla lapiej wyprofilowana

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...