Skocz do zawartości

[Licznik] Jaki pod moje potrzeby?


Fiskuss

Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem wstępu, do czego potrzebuję "urządzenia pomiarowego"? Na rowerze nie jeździłem już chyba z 10 lat, waga urosła za duża a kondycja siadła totalnie. W tym roku w kwietniu kupuję rower aby popracować nad zdrowiem (wagą) i kondycją. Zresztą zawsze lubiłem wycieczki rowerowe więc będzie to połączenie przyjemnego z pożytecznym. 

 

Jestem w 100% pewny że na początku będzie dla mnie problemem aby przejechać z 10 kilometrów w sensownym tempie ale mam nadzieję że w miarę przejechanych kilometrów będzie już tylko lepiej. I tu pojawia się właśnie dylemat nad tym w jaki sposób prowadzić pomiary moich tras. 

Chodzi o to że wszelkiego rodzaju statystyki wpływają na mnie bardzo motywująco. Co chciałbym widzieć? Dla przykładu przejechać jakąś trasę X i po jakimś czasie przejechać nią ponownie a następnie móc porównać czas przejazdu, średnią prędkość itp. 

 

Czytałem trochę o aplikacjach na telefon i w oczy wpadły mi 2, Strava i Endomondo. Problem w tym że wymagają one smartfona a nie wiem ile moja Xperia Z2 pociągnie na włączonym ekranie (chciałbym widzieć prędkość, dystans na bieżąco). Na dodatek ludzie narzekają na zawieszanie się aplikacji czy też gubienie sygnału, niedokładne pomiary itp. 

 

Później trafiłem na informacje że Sigma posiada własną aplikację (Sigma Data Center) na telefon/komputer do której można importować dane z licznika tylko nie wiem z jakimi to licznikami współpracuje no i raczej bardzo drogie liczniki odpadają. Co do kwoty na razie nie chcę podawać konkretów bo nie mam pojęcia ile taki licznik może kosztować. 

 

Ewentualnie jakie rozwiązanie byłoby dla mnie optymalne tak aby móc widzieć podstawowe informacje na bieżąco jak prędkość, czas, kilometry a potem już w domu móc obejrzeć bardziej szczegółowe informacje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...