Skocz do zawartości

[Nawigacja] prowadzenie po punktach trasy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam pytanie do kogoś kto zna się na planowaniu tras. Chodzi mi o takie coś by zaplanować sobie trasę mając na uwadze kolejne punkty docelowe (to wiem jak), tylko problem polega na tym by: potem np. jeżdżąc po nieznajomym mieście prowadziło mnie (np. mówiło gdzie mam skręcić itd.). Dajmy na to, że wysiądę w Warszawie na dworcu głównym, chcę przejechać trasę 30 kilometrów poprowadzoną przez punkty docelowe i wrócić w to samo miejsce, co oczywiście ustawię, ale tak by nie uczyć się trasy na pamięć i nie musieć patrzeć w telefon na każdym skrzyżowaniu:)

Czy wystarczy jakaś aplikacja internetowa? Czy to poważniejsza sprawa i potrzebna by była jakaś nawigacja odrębna? Ktoś pomoże? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już narysujesz sobie trasę to możesz wrzucić ją na telefon i po zainstalowaniu aplikacji Locus (i modułu do nawigacji offline) będzie Cie prowadziła po śladzie. Jeśli nie chcesz patrzeć na ekran to możesz założyć słuchawki i słuchać komend.

 

Tylko przetestuj sobie przed wyjazdem taka opcje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki.

A powiedz mi proszę jak wgrać mapę i w co wejść by ją uaktywnić. Chciałbym przetestować - to znaczy zrobić sobie jakieś 5 kilometrów od domu do jakiegoś miejsca i z powrotem (w sumie 5 km) i zobaczyć jak to działa:)

Mapkę wygenerowałem w Ride with GPS (mogę ją udostępnić tej aplikacji), tylko co dokładnie zrobić tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się dopiero bawię nawigacją głosową więc ekspertem nie jestem, ale:

 

Jak będziesz rysować ślad, to rób tak  żeby składał się z możliwie linii prostych, jak są jakieś rozwidlenia w kształcie litery "Y" to jak chcesz jechać w lewo to nie rysuj lekkiego łuku tylko zrób bardziej prostopadle w lewo.

 

Jak już narysujesz to musisz trasę eksportować, np. do pliku .gpx. Taką trasę kopiujesz sobie na telefon, włączasz Locusa i importujesz. 

Jak już ja zaimportujesz wchodzisz w listę tras i dajesz nawiguj. Do takiej nawigacji offline  potrzebujesz jeszcze tego https://play.google.com/store/apps/details?id=btools.routingapp&hl=pl  

Najlepiej sobie samemu przeklikać program i poustawiać. Jak coś jeszcze to pisz :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok wgrałem trasę w pliku .gpx :) Udało mi się ją w dobry chyba sposób otworzyć na LOCUS-ie. Tylko nie wiem jak zrobić by prowadziła. Dałem "nawiguj do" po lewej stronie ekranu (rozwinąłem pasek i więcej opcji) , ale coś nie działa. Trasa jest ale nie nawiguje. Pojawiały się jakieś opcje "prowadzenie", ale jak mówię jeszcze niezbyt mi to działa.

Zainstalowałem to - do czego mi podesłałeś link, ale nic z tym nie robiłem.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nawiguje. Chcę żeby działał ofline bo jestem za granicą. Ściągnąłem mapę Badenia-wirtembergia. Jest lokalnie na urządzeniu. Włączam navi tak jak piszesz, ale wychodzą komunikaty coś że nie można korzystać z mapy, brak łączności z serwerem itp. Może złą mapę ściągnąłem? Bo jest jeszcze podobno opcja ściągnąć zaznaczony kawałek mapy online. Musiałbym za nią zapłacić a nie mam pewności że będzie działać. Możesz podać krok po kroku żeby działało nawigowanie offline?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...