Skocz do zawartości

[Rower] Baza do upgrade - Rockrider 520?


micziliczi

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Myślę o nowym sezonie i o nowym sprzęcie. Mam 193 cm i 89 kg. Dość długo zastanawiałem się nad nowym rowerem i bardziej celowałem w 29er. Ostatnio nawet testowałem Unibike Fusion 29 i muszę przyznać, że wysoka pozycja i duże koła mi odpowiadają, ale to kosztem zwrotności. Chyba złotym środkiem dla mnie byłby rower 27,5".

 

Mam sporo nowych części i pomyślałem, żeby je wykorzystać w jakimś budżetowym rowerze. Pomyślałem o RR 520.

Wymieniłbym w nim cały napęd i hamulce (większość z tych części mam). W dalszej perspektywie może i też amortyzator na powietrzny. Testowałem ostatnio najwyższy rozmiar XL w sklepie. Geometria wydaje się być dla mnie ok, jedynie rura rura podsiodłowa jest krótka. Od osi suportu liczy 439 mm. 

 

Z posiadanych obecnie części mam:

 

hamulce br 395
przerzutka przód slx m661-10
przerzutka  tył deore m593
kaseta cs hg62-10 36t-11t
 
Brakuje mi jeszcze manetek, łańcucha i korby. I to do niej właśnie mam pytanie jaką wybrać? Jakie blaty? I co z wkładem suportu - czy może być ten, który jest fabryczny czy lepiej zainwestować w schimano?
 
Rower chcę wykorzystać do codziennego użytku w mieście, czasami do leśnych przejażdżek i na kilkudniowe wyprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się też nad rowerem crossowym, ale jest ich mniej na rynku. W porównaniu do RR 520 przeciętny cross ma nieco większe koła, a geometria ramy jest podobna. W razie potrzeby do RR 520 mógłbym dać opony o węższym profilu. Jak dla mnie argumentem też jest cena ww. roweru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem tego RR dwa sezony, zastosowanie podobne jak u Ciebie. W tym roku kupiłem crossa ze sztywnym widelcem i uważam to za strzał w dziesiątkę. Dużo sprawniej porusza się nim po mieście,przyspieszenie na asfalcie lepsze i wygodniejsza pozycja do takiej jazdy. Ale co człowiek to opinia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...