Skocz do zawartości

[Do 1500] Nowy crossowy lub trekkingowy (na kilkudniowe wycieczki) - czy to jest możliwe?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

potrzebujęp orady, bom się zagubiła w swoich zakupach. Kupiłam w zeszłym roku używany rower Merida Crossway 5v - rama 52cm. Tak, okazał się za duży, ale kupowałam z myślą, że jak nie dla mnie, to dla chłopaka. Chłopak jest zadowolony. Ja zakupiłam kolejny używany rower, zupełnym przypadkiem Meridę 10V lady w rozmiarze ramy 46 cm (zmierzyłam się na wszelkie możliwe sposoby i taki rozmiar miał mi pasować). Niestety, kolejna wpadka. Nie wiem czemu, ale jest niewygodny, choć miał rozmiarowo być bardziej dopasowany niż ten 52cm. Na tym o ramie 52cm siedzi mi się dużo wygodniej tylko gdy stoję na ziemi to rama dotyka mi czułego miejsca (kobietą jestem:P). A więc pytanie, czy macie jakieś wskazówki dlaczego może być tak z tymi ramami, że na tym, który miał być dopasowany jest niewygodny i odwrotnie? I czy jestem w stanie kupić nowy rower do 1500 złotych, abym mogła na rowerze posiedzieć i zdecydować, który jest wygodny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celowałbym w 17-18 cali. 52 cm to wielka rama jak na Pani wzrost. 
Myślę że wina może być w złym ustawieniu siedzenia, kierownicy, mostka, manetek, klamek.

Jeśli ma Pani możliwość wrzucenia kilku poglądowych zdjęć to może coś poradzimy. 

Warto również zmierzyć długość nogi. 

 

http://narower.com/jak-ustawic-siodelko-w-rowerze-ustawianie-siodelka-bikefitting-siodlo-rowerowe-w-rowerze/

Proszę zwrócić uwagę na "Metoda G. LeMonda"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałam już na wiele sposobów, ale popróbuję jeszcze. Ciekawy poradnik :) Brak wygody objawia się tym, że bolą mnie plecy (mam małe problemy z kręgosłupem, więc po jakimś czasie drętwieje mi lewa ręka od łopatki), mam wrażenie, że jestem za bardzo pochylona, wtedy się prostuję, ale z kolei trzymam manetki koniuszkami palców. Kierownicy nie da się już wyciągnąć, a przynajmniej znanymi mi sposobami, siodełka nie mogę obniżyć, bo męczę nogi. Naprawdę nie wiem, jak to inaczej poustawiać. 

Ale tak, czy siak, czy da się kupić zacny rower w tejże zacnej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...