Skocz do zawartości

[rama Scott Scale 700sl] czy to dobra geometria dla kobiety


Sumire

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Jeszcze jedno pytanie. Gdybym się zdecydowała na wymianę kół i w tych nowych dala mocowanie tarcz na 6 śrub (bo na te CenterLock trzeba czekać prawie do końca maja), to tarcze na jakie warto wymienić? I czy w ogóle jest to sensowne, żeby mając hamulce Shimano wymieniać tarcze na jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kantele, może nie w temacie, ale ładne :)

Waza, dzięki za podpowiedź. Te pierwsze tarcze pewnie są lżejsze, ale się pewnie bardziej nagrzewają (tylko w moim przypadku to chyba aż takiego wielkiego znaczenia mieć nie będzie). Jeszcze są jakieś różnice między tymi dwoma rodzajami? Bo montaż chyba jest taki sam w obydwu przypadkach? Tyle, że śruby trzeba dokupić w tych pierwszych, bo jak widzę te Deore XT SM-RT86 Ice Tech są już ze śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SLX niekoniecznie będą lżejsze bo są całe stalowe, a XT IceTech są na aluminiowym pająku i dodatkowo sama tarcza to sandwich: warstwa stali - warstwa aluminium - warstwa stali. I moim zdaniem taka konstrukcja rzeczywiście lepiej oprowadza ciepło.

 

 

tylko w moim przypadku to chyba aż takiego wielkiego znaczenia mieć nie będzie

Skąd ta pewność? Może niedługo zaczniesz wyjeżdżać w góry i zjeżdżać kilometrowe zjazdy. Ja polecam tarcze IceTech, mi się wyraźnie lepiej nimi hamuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Temat właściwie dla mnie zamknięty, ale zapomniałam się pochwalić moim nowym rumakiem, w którego wyborze mi pomogliście. Szczególnie dziękuję Koledze Waza za pomoc. Wysyłam zdjęcie mojego Treka po częściowym tuningu. Fajny jest :-)post-200380-0-12738100-1503147638_thumb.jpeg

Jakoś nie idzie mi wysłanie zdjęcia. Spróbuję jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...