Skocz do zawartości

[Spodenki] Krótkie spodenki na szelkach


Warthog

Rekomendowane odpowiedzi

A czy te spodenki z Vitesse można gdzieś zakupić czy tylko u producenta bowiem na ich stronie jest napisane, że każde zamówienie jest traktowane indywidualnie?


Widziałem, że niektóre osoby używają spodnie firmy Forza Sport. Czytałem o tych wkładkach lecz nie umiem wywnioskować, która będzie najlepsza. Czy ktoś z Was pomoże?

 

Będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vitesse miało reaktywować sklep online jak och pytałem.

Mam bokserki z wkładką lasercut martom - na razie 2 wyjazdy po 40km - zauważam jeden minus - czyli przesuwanie się wkładki za bardzo do tyłu co skutkuje tym iż najlepsza amortyzacja trafia częściowo za siodełko - może rozwiązaniem lepszym jest po prostu kupowanie spodenek na szelkach z taką wkładką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Forze z record wkładką, robię trasy od 50 do 300km w jeden dzień i nie ma najgorzej, teraz planuje 500-600 i już się zastanawiam czy jakakolwiek wkładka coś pomoże na taki dystans, zakupiłbym chętnie Vitesse bo chwalona ale chyba nie sprzedają detalicznie tylko do 10 sztuk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

macior chyba 5 sztuk ale mniejsza o to. Jednak na stronie napisali że na wiosnę rusza sklep tak więc jest szansa że dostaniesz jedną sztukę . Sam czekam na ten sklep bo w zeszłym roku kupiłem jedną parę i jestem zachwycony. 200 km w jeden dzień i nic dosłownie nic mnie nie bolało. Więcej jak na razie nie zrobiłem , ale na pewno jeszcze więcej się da. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem 10szt lub np. 5 kompletów (5 spodenek + 5 koszulek) , tyle, że wiosna już blisko, kolarze chcą się zbroić, jak tak będą zwlekać to ludzie kupią w innych firmach i tyle będzie z tych ich zapędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czerwona record to ta najpopularniejsza ;-)

 

Zawsze byłem przekonany, że najpopularniejsza to zielona, domyślnie wszywana do wszystkich spodenek, bo za czerwoną i pomarańczową trzeba dopłacać. Mam czerwoną i nie jestem jakoś szczególnie z niej zadowolony, raz, że trochę źle wszyta (zbyt do przodu, ale podobno Forza robi to regularnie), dwa, spodziewałem się lepszej amortyzacji i ochrony. Mam porównanie z żelową wkładką Berknera (podstawowa, kolorowa z masą "napisów") i uważam ją za lepszą. Zastanawiałem się czy nie kupić następnych spodenek Forza z pomarańczową (dla porównania, a może ktoś ma takie doświadczenie?), ew. przenieść się w Rokicinach "za górkę" do Attiqua, ale oni chyba wszywają te same wkładki co Forza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt może i najpopularniejsza to zielona jako standardowa, bardziej chodziło mi o najbardziej polecaną na forum, czyli właśnie czerwona record.

 

 

Nie dam sobie ręki teraz uciąć, ale te wszywanie wkładek nieprawidłowe to chyba właśnie w Attiq było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem przekonany, że najpopularniejsza to zielona, domyślnie wszywana do wszystkich spodenek, bo za czerwoną i pomarańczową trzeba dopłacać. Mam czerwoną i nie jestem jakoś szczególnie z niej zadowolony, raz, że trochę źle wszyta (zbyt do przodu, ale podobno Forza robi to regularnie), dwa, spodziewałem się lepszej amortyzacji i ochrony. Mam porównanie z żelową wkładką Berknera (podstawowa, kolorowa z masą "napisów") i uważam ją za lepszą. Zastanawiałem się czy nie kupić następnych spodenek Forza z pomarańczową (dla porównania, a może ktoś ma takie doświadczenie?), ew. przenieść się w Rokicinach "za górkę" do Attiqua, ale oni chyba wszywają te same wkładki co Forza?

 

A w jakiej firmie znajdują się te wkładki Berknera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Vitessy chyba nie kupisz nigdzie nowej detalicznie , niestety ...

 

Martombike vs Bwin - wybrałbym Marombike.

 

Z tańszych masz Forze,Attiq,BCM Nowatex  - sam mam jedne Forzy z wkładką record carbon - bardzo popularną, w tamtym roku 300km "od strzału" w nich przejechałem, więc na 1-3h tym bardziej nie będzie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sytuacja z vitesse opisana jest tutaj - https://www.forumrowerowe.org/topic/216156-komplet-shimano-czy-bcmnowatex/

 

też chętnie kupiłbym vitesse no ale jak widać nie jest to łatwe - na szosa.org też się zamówienie z vitesse wysypało.

 

btwin 700 za ~ 200 pln imo nie warto - kolega kupił na wyprzedaży takie za ~ 80 pln i wtedy faktycznie ma to sens.

 

btwin 700 vs martombike - zdecydowanie martom.

 

niby jest wybór, ale dla mnie kluczowym kryterium jest wkładka a z drugiej strony szkoda mi wydać aż ~500 np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam, szukam - znam już ceny i nie wiem co myśleć. BCM i Rogelli można kupić naprawdę tanio ale Forza są popularniejsze.
Forza - 110 - 125 zł <
Attiq Expert Series - 169 zł
Attiq RacePro - 179 zł  
Marombike Pro 573 - 200 zł
B.Twin 700 - 200 zł
Bernker Sten - 230 zł
BCM Nowatex - 99,50 - 275 zł
Rogelli - 79 - 378 zł
Vitessa - _
Raczej kierowałbym się w stronę BCM albo Forzy bo Polskie i względnie niedrogie  :D
Te niższe modele Forzy są ok czy warto dopłacać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie chcesz za wiele wydawać to Forza + record i gra gitara ;-) , Nowatex to patrz raczej na Vezuvio.

 

Ja teraz myślę nad Countrem tylko szukam jakiejś firmy z nie co szerszymi nogawkami na dole w standardzie, Countur i Forza w rozmiarze L mają 19 - 19,5cm szerokości na płasko, przydało by mi się te 22 gdzieś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...