Skocz do zawartości

[suport HTII] szosa vs MTB - różnice


P_A_B_L_O

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki!

 

A na czym polega ta niekompatybilność? Długość oś w MTB jest dłuższa, tak żeby pasowało i do 68 i do 73 - czyli zawsze muszą być jakieś podkładki?

 

Czy teoretycznie nie dałoby się do korby szosowej i mufy szosowej (68mm) zastosować suportu MTB bez podkładek?

 

PABLO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
Tulejka też jest krótsza o 5 mm.

Jeszcze pasuje dodać ze same miski są minimalnie węższe.

 

 

A na czym polega ta niekompatybilność?

Korba szosowa została zaprojektowana do muf 68-70 natomiast MTB do 73. Co za tym idzie nie da się zamontować korby MTB w szosie bez podkładek pod miski, a korby szosowej nie zamontujesz do ramy z mufa 73mm.

Same suporty się niemal nie różnią i sa zamienne w razie potrzeby, różnice to innej długości tunel-tuleja między miskami i delikatnie węższe miski szosowe.

 

Jak by komuś padł suport w mtb a miałby do dyspozycji szosowy, może je zamienić i odwrotnie. Oczywiście piszę o shimano i suportach HT2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w przełaju korbę Sora wsadzoną w łożyska od MTB. Wszystko pasuje, kręci się bez problemów. Dobrze nie pamiętam, ale przeróbki wymagała chyba tylko ta plastikowa tulejka łącząca obie miski.

 

Pisałem gdzieś o tym na forum lub zakładałem nawet temat. Jak znajdę to wrzucę linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...