Skocz do zawartości

[rama26] Wymiana ramy


honey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po długiej przerwie.

Wypadłem z rowerowego obiegu na prawie 4 lata i przyszedł czas na reaktywację starego MTB a właściwie ramy. Rower zbudowany na ramie Mongoos Tyax Elite 2008 (foto w załączniku). Na przełomie 2007-2012 rower przeszedł modyfikację: wymieniony amortyzator na Bomber MX Pro ETA, korba, manetki, przerzutki - Shimano XT, hamulce hydraulika - Shimano LX. Co do mojej osoby: wzrost 190 waga 120 kg preferowana jazda las, góry jak zapał pozwoli i ubędzie kilkadziesiąt kg może jakieś XC dla seniorów. Budżet do 800 zł. Bardzo proszę o sugestię. Dodam tylko, że chciałbym pozostawić jak najwięcej komponentów ze starego roweru (a najlepiej wszystkie).

P.S

Jeżeli nieodpowiedni dział przepraszam i proszę o przeniesienie

post-128738-0-65744700-1485866645_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama jest po małej kolizji pękł jeden ze spawów

Tak na marginesie to odwiedziłem dzisiaj dwa "renomowane" sklepy w Szczecinie. W pierwszym doradzono mi zakup całego roweru i odsprzedanie komponentów. W drugim powiedzieli, że ramy 26 są mało dostępne więc doradzili mi tą, która była na stanie sklepowym (Accent Volt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Min. 21. Będziesz potrzebował jeszcze tego:  https://www.bike-discount.de/en/buy/ritchey-comp-drop-in-taper-is42-is52-10mm-162367

 

I bieżni redukcyjnej na widelec ale to w PL kupisz za kilkanaście zł.

 

Pomyśl przy okazji o nowym suporcie. Może będzie potrzebny jeszcze adapter do hamulca. 

 

Szkoda, że miesiąc wcześniej nie pisałeś bo był większy wybór jak również roczniki 2015 i 2016 w lepszych cenach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jeszcze fabryczny FSA i nie ma luzów na osi to nie zmieniaj. Zwróć uwagę na te stery co podlinkowałem bo taniej w PL raczej nie kupisz. Redukcja do nich ro coś w tym stylu: http://allegro.pl/redukcja-sterow-z-ahead-na-tapered-1-i-1-8-force-i6021078926.html?reco_id=6146aba5-e96c-11e6-bfbe-56847afe9799&ars_rule_id=201

 

Nie wiem też jaką masz obecnie sztycę być może ją też trzeba będzie wymienić.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...