Skocz do zawartości

[Max.8000] Sztywniak ze sportowym zacięciem.


aktywny

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie na Śląsku ew. Małopolska  mogę je zobaczyć?

 

W Myślenicach jest ostatnia sztuka 19,5" Superfleya http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/superfly/superfly-8/p/2074600-2016/ Coś tam wspominali o dobrej cenie. Chyba padło trochę ponad 7K ale głowy nie daję. Obok jest pomarańczowy karbonowy Procaliber http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-xc/procaliber/procaliber-9-6/p/2076600-2017/  Jak chcesz to skontaktuj się U Dobosza i dopytaj nie mniej jednak dla mnie rozmiarówka ciut za duża. 

 

Na przykładzie obu tych Treków i tego Authora widać jak ludzie nadal potrafią per...ć w temacie różnicy wagi karbon - alu. 

 

Author zacny ale koła do dupy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17,5" będzie za mała. 18,5" będzie idealna.

 

Według tabeli 17,5" jest na max 172-173cm i radzę się tego trzymać.

http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/sizing/

 

Jest jeszcze gotowy Peak 29" na sram X0 2x10, rebie i lekkich kołach.

 

http://velo.pl/rowery/gorskie-sztywne/cross-country-29/accent/peak-29-pro-2x10-2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma 177cm, ja mam 176cm i nie widzę nie na ramie większej niż 17,5 cala...

 

Nie wiem. Może tak może nie. Szczerze pogubiłem się już i do końca nie wiem jak tam ma nasz bohater ma użytkować ten rower. Rowery kurna od sasa do lasa bez jakiegokolwiek zwrócenia uwagi na jednak jazdę w terenie. Zaraz ktoś wyskoczy z jakąś wydmuszką i wylajtowanymi kołami bo przecie waga najważniejsza. Nie ja na tym będę jeżdził i w razie czego się męczył. Ja mieszkając w górach, będąc zdrowym i napalonym na śmiganie po szlakach za nic nie wydał bym takiej kasy na taki pażdzież jak HT 100mm. I nie jarał się tym czy mam karbon z incydentem w postaci XTR'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@beskid Jeśli autor jest nastawiony na jazdę sportową, robienie formy, jeżdżenie w maratonach itd. to HT jest najlepszym wyborem. Jeśli chciałby mieć fun z jazdy i niekoniecznie klepać przebiegi i formę to masz sporo racji. Wydaje mi się jednak, że koledze bliżej do tej 1. opcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są moje lużne spostrzeżenia przy czym gdyby była mozliwość kiedy jeżdziłem w ten sposób w opcji 1-ej na maratony jak dziś to pewnie bym jeżdził .... i żałował straconego na takie bzdety czasu. Obecnie są jednak inne czasy i rowerów opór. Świadomie bawić się tylko w takie coś o czym klepiemy już tyle stron może faktycznie tylko ktoś kto podchodzi na serio do opcji 1-ej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli autor jest nastawiony na jazdę sportową, robienie formy, jeżdżenie w maratonach itd. to HT jest najlepszym wyborem
Słowo "maraton" nawet w tym temacie nie padło! 

 

 

Szczerze pogubiłem się już i do końca nie wiem jak tam ma nasz bohater ma użytkować ten rower.
No to witaj w klubie...

 

Rowery kurna od sasa do lasa bez jakiegokolwiek zwrócenia uwagi na jednak jazdę w terenie. Zaraz ktoś wyskoczy z jakąś wydmuszką i wylajtowanymi kołami bo przecie waga najważniejsza
:thumbsup:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że chciałbyś zobaczyć Authora

 

Napisałem dziś do sklepu z pytaniem czy są na stanie czekam na odpowiedz.

 

 

 

Jeśli ktoś nie patrzy tylko na wagę to w sumie może być plus w czasach wszechobecnych wydmuszek

 

Nie ma większego znaczenia liczy się całość.

 

 

 

Kolega ma 177cm, ja mam 176cm i nie widzę nie na ramie większej niż 17,5 cala...

 

 

17,5" będzie za mała. 18,5" będzie idealna

 

Jeśli 18.5" to mogę wybierać tylko między Trekiem a Meridą co do 17" nie wiem czy nie będzie mała...zobaczymy Author ma przeskok z 17" na 19" i przeglądając tabele wychodzi 19".Zobaczymy po przymiarkach.

 

 

 

Szczerze pogubiłem się już i do końca nie wiem jak tam ma nasz bohater ma użytkować ten rower

 

Nie mam zamiaru startować w zawodach zastawiam je dla młodszych kolegów więc nie ma większego znaczenia czy rower będzie ważył 10 czy 11kg.Niemniej jednak jestem ambitny i lubię sobie stawiać poprzeczkę wysoko zarówno pod względem kilometrów,profilu jak i średniej na  trasie.W uproszczeniu w sezonie zazwyczaj są to  trzy jazdy  w danym tygodniu np.dwie podjazdówki asfaltowe i zjady szlakami-trasy ok 40km i w weekend zazwyczaj traski rzędu 70-100km.już bez spiny  w terenie zróżnicowanym ale zazwyczaj sporo podjazdów bo je po prostu lubię.Mam nadzieję,że wystarczy. :)

 

Ps.

Jeśli już piszemy o zawodach to podoba mi się seria Uphill MTB Beskidy np. organizowany co rok niedaleko w Ustroniu wjazd czasowy na Równicę(często na nią wjeżdżam i sprawdzam jak rośnie lub też nie moja forma :D ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jakie wyniki były? podjazd kończy się nie pod Czarcim, tylko na tym asfaltowym kręgu tuż koło byłego schroniska.

Na uphillu tam jest meta i na stravie segment się tam kończy. Bardzo lubię ten podjazd.

Taki lekki karbonowy 29er ma dużą przewagę nad szosą, bo wjedzie się na nim równie szybko a potem można kontynuować dalej w terenie i pewnie o to autorowi chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli 18.5" to mogę wybierać tylko między Trekiem a Meridą 

Tak jak pisałem. 18,5 to tylko Trek bo oni wymyślili sobie jakieś kretyńskie rozmiary wirtualne i ich 18,5 to w rzeczywistości 17,5 cala. Czyli Merida 18,5 jest większa o ten cal od Treka

 

Author ma przeskok z 17" na 19" i przeglądając tabele wychodzi 19". Zobaczymy po przymiarkach.

Mam Authora 17,5 na kole 27,5 i przy 176 cm (noga 81-82 cm) każdy centymetr więcej byłby zabójstwem w terenie. Myślę że przy 29er ta sama rama byłaby dla mnie niebezpiecznie duża!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tylko żeby się nie okazało, że nowy pocisk będzie wolniejszy

 

Nie no raczej nie wszystko zależy ode mnie.

 

 

 

bardzo dobry czas jak na mtb  

 

Dzięki.Myślę,że mogłoby być dużo lepiej gdybym był mniejszy ale te parę latek na siłowni robi swoje.  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dobry czas jak na mtb :)

jeśli Ci wszyscy zwolennicy rowerów trailowych, endurowych i innych podobnych które się w tym wątku przewijają, pojechaliby kiedyś pod górę tak szybko, zrozumieliby chęć posiadania lekkiego mtb xc.

Bardzo lubię sztywniaki XC, ale w górach bardziej lubię coś pokroju AM.

Nie jara mnie jak najszybsze wjeżdżanie pod górę ani dokręcanie na szutrach. Wiem, dziwny jestem :)

Miejsce lekkiego roweru XC jest na zawodach XCO i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie no raczej nie wszystko zależy ode mnie.
Chodzi też o to, że rowery xc jeszcze jakiś czas temu miały kąt główki ramy nawet 72 stopnie co promowało je na podjazdach, kosztem gorszego zachowania na trudnych, stromych zjazdach. Obecne zawody xc są coraz trudniejsze więc projektanci poszli w stronę kąta główki ramy 69 stopni a nawet mniej... co promuje bardziej zjazdy i ogólnie czyni rower xc bardziej 'terenowy'. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak jak pisałem. 18,5 to tylko Trek bo oni wymyślili sobie jakieś kretyńskie rozmiary wirtualne i ich 18,5 to w rzeczywistości 17,5 cala. Czyli Merida 18,5 jest większa o ten cal od Treka

 

Nie są aż tak kretyńskie jak popatrzy się na długości górnych rur. Trek ma chyba najdłuższe górne rury z wszystkich producentów. Przez to podają dwa rozmiary. Rozmiar wirtualny to jakby odpowiednik długości górnych rur u innego producenta w tym rozmiarze. Np. Merida Big.Nine ma 625mm dł w roz. 19" a Trek Superfly ma 620mm w roz. 17,5". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...