Skocz do zawartości

[Magura MTS] Problem z odpowietrzeniem


Tinder

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Mam problem z odpowietrzeniem hamulców Magura MTS. Podnoszę lekko klamkę do góry aby była pod kątem 15 st., odkręcam śrubkę gdzie wkładam strzykawkę, a w zacisku montuję strzykawkę z wężykiem i taką śrubką na końcu (śrubka jest pusta w środku, gwint pasuje). System jest szczelny, ale nie jestem w stanie przepchać oleju mineralnego do zacisku czyt. przewodu. 

 

Ktoś wie gdzie może leżeć problem? Wydaje mi się że w tej śrubce z dziurką, ale pewny nie jestem. Może w ogóle źle się zabieram do tego odpowietrzania? Używam oleju LHM jakby to miało jakieś znaczenie. Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem znowu. Rozwierciłem tą śrubkę przy zacisku aby miała większą średnicę, ale to nic nie dało. W zacisk włożony jest bloker o szerokości około 10mm aby zablokować tłoczki. Przy wtłaczaniu oleju, wejdzie może 1ml i tyle, dalej strzykawka nie chce ruszyć. Układ jest na pewno szczelny. Dodam że hamulce są w pełni sprawne. Jakąś śrubkę mam odkręcić jeszcze czy co? Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób jak na poniższym filmiku. Nie "przeciskając" olej przez cały układ, a poprzez odciąganie powietrza pierw w zacisku a potem klamce. Prosta zasada. Zaciągając strzykawkę wydobywają się pęcherzyki powietrza, które uciekają do góry strzykawki. Kolejno puszczając tłok zaciągniętej strzykawki, jest olej wciągany do zacisku/klamki przez podciśnienie. W skrócie: zmontuj układ i pompuj. U mnie w Magura MTe zadziałało.



 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znowu spróbowałem swoich sił - nic z tego. Po podłączeniu układu, odkręceniu śrubki przy klamce, nie byłem nawet w stanie przepchać samego powietrza. Rozebrałem zacisk, w przewodzie jest strasznie mała dziura - jakim cudem mam tamtędy przepchać powietrze a tym bardziej olej? Przewód jest dokręcany śrubą do zacisku z prawej strony. Myślę że wszystko widać na zdjęciach.

 

post-149798-0-08136400-1482262299_thumb.jpgpost-149798-0-78696200-1482262310_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...