Skocz do zawartości

[Napęd] Deore XT


Fiodor

Rekomendowane odpowiedzi

Mechanizm korbowy: XT Hollowtech 2 48-36-26 zintegrowana z suportem

Przerzutka tylna: XT 2007 normalna sprężyna rd-m761

Przerzutka przednia: XT down swing fd-m761

Kaseta: XT cs-m760 11-32

Łańcuch: XT HG 93

Piasta: XT fh-m760

 

No cóż, sprzęt nie sprawia żadnych problemów, działa sprawnie, biegi zmieniają się płynnie bez zgrzytów. Testowane tylko w suchych warunkach, nie cierpię jeździć w ulewę.

 

KORBA

Największe wrażenie robi korba, duże bydlę i wydaje się ciężkie, po wzięciu do ręki szok, ależ to lekkie! Skośnoocy znają się na tym. Po zamontowaniu (zlecone serwisowi - 20 zł) coś wspaniałego, widać że to korba z górnej półki, łączenie z lewym ramieniem niesamowite, okaz masywności i trwałości.

Nie wydaje dziwnych dźwięków i jest sztywna, na 48 zębach slalom między samochodami nabiera nowego wymiaru, na górkach schodzimy na 36 i 26...at last!...zacząłem używać najmniejszej przedniej zębatki!

 

Przerzutka przednia

Szybko, sprawnie i bez problemów, model down swing a więc z konstrukcji dłuższa żywotność bez luzów od top swing. Model z pojemnością 48 zębów, w serwisie gość chlapnął: "a przerzutkę to jaką pan ma, hę? bo pewnie nie obsłuży tej patelni!"... spojrzał, aa tak XT 2006 obsłuży. Prowadzenie i górny i dolny ciąg.

 

Przerzutka tylna

A co to pan ma do cholery z tyłu? XT2007, hohoho, ładne toto...

Faktycznie wyglądem bije na głowę moją poprzedniczkę XT2006, na 10 osób które widziały obydwie 10 wskazuje lepszy design na 07. Normalna sprężyna, poprzednia odwrotna i... żadnej różnicy, kwestia przyzwyczajenia i upodobań. A sama przerzutka? wydaje mi się że ma mocniejszą sprężynę 07, ale może mi się wydawać, zero różnicy między 2006 a 2007 poza designem.

 

Kaseta, łańcuch, piasta

Tip top, nie ma się do czego przyczepić. "coś tyrkoce" nie istnieje...

 

Regulacja

Tylnej przerzutki zajęła mi 1 minutę. Ustawienie wychylenia na górnej i dolnej i indeksacja, no jak ja to kiedyś robiłem że ustawić nie mogłem??? :033:

 

W skrócie

Szybko, sztywno, sprawnie i bez problemów. Polecam.

 

 

Foto:

naped2.jpg

naped1.jpg

naped3.jpg

naped4.jpg

naped5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A ja sie nieco na swoim XT'05 zawiodlem....

 

Korba:

Po 3 miesiacach jazdy zaczelo cos w niej skrzypiec... glowilem sie co... brzmialo jak suport ( 3 miesiace i juz suport skrzypiacy? ) az ktoregos dnia wrocilem bez jednej srubki od tarczy. Srubki sie poluzowaly, dosztukowalem i nadal cos jeszcze skrzypi... przesmarowalem oske i to co moglem i nadal.

 

Przednia przezutka:

Zalapala luzy po 4 miesiacach. Ma problemy z redukcja na najmniejsza tarcze pod obciazeniem.

 

Kaseta i 2 lancuchy -> zuzyly sie w normie, 1 rok jazdy, no moge powiedziec ze w miare trwale.

 

Generalnie po przesiadce z mieszanego XT' 98 i 2002 nie czulem zadnej rewelacji w dzialaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...