Skocz do zawartości

[Waga roweru] Po co redukować wagę roweru?


Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieje Beskid ze prezentujesz zdrowe podejscie do tematu.

 

Kazdy pownien sobie zadac pytaanie jaki jest jego profil jazdy. Dla sciganta 60 kg kazdy gram = zbawienie. Dla enduro 100 kg bikera= wytrzymalosc ponad wszystko.

 

Nawet bardzo zdrowe za co kiedyś dość solidnie tutaj oberwałem. Definicja "mani lekkości" to właśnie profil jazdy, zastosowanie, miejsce. Być może gdybym się bujał w terenie typu krakowskie lasy to by mi styknęła jakaś wydmuszka. Niestety było i jest inaczej wiec muszę schodzić z wagą dość ostrożnie. Cenię sobie wytrzymałość, bezawaryjność ponad wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinusz

Nie musisz w nic wierzyc a ja nie musze niczego udowadniac. Nie chcesz wierzyc twoja sprawa. I nie bardzo rozumiem co to jest te lekkie enduro.ja testowalem 2 identyczne modele tyle ze jeden 13 a 2 15 kg.

Nie oplaca sie klamac bo potem np na zlocie jakims to wyjdzie

 

 

RadziuGD

 

Tak mialem cykora o karbona . Model byl na karbonie i balem sie zeby go nie rozwalic. 2 wersja tyle ze na alu byla mniej stresujaca. A znajac swoja sklonnosc do maxymalnego cisniecia i szczescie do niszczenia sprzetu ,obawa byla sluszna. Zatem psychika i mozliwosc wmowienia sobie wszystkiego falszyje odczucia i wyniki.

 

Ktos naczyta sie o kolach i potem psychosomatycznie wmowi sobie ze jest 2 razy lzej. Podobny przyklad z placebo- zolniezom dawano make z sola i mowiona im ze to prochy przeciwbolowe. Wiekszosc mowila potem ze bol przeszedl . ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...