Skocz do zawartości

Tylna piasta 29-problem z wyjęciem sztywnej osi


TomaszMaslanka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem z wyjęciem sztywnej osi z tylnego koła w rowerze Focus Raven. W tym rowerze jest zamontowany taki system RAT. Rower mam od miesiąca wiec problemem nie jest zapieczona pasta a tym bardziej ze wcześniej ja wyjmowałam i nie było problemu. czy tam jest jakiś dziwny patent który powoduje ze nie moge jej wyciągnąć. Nadmienię ze obejrzałem film na youtubie o tym systemie i trzpień jest w pozycji, która umożliwia jego wyjście.

Pomóżcie proszę bo inaczej rower będzie musiał iść do serwisu a może to jakaś błahostka

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, właśnie znam te filmy i wyogladalem je do bólu. Chodzi o to, że oś już jest w środku i nie chce za chusteczkę wyjść. rusza się może w przedziale 2-3mm i nic. Coś mi się wydaje, ze tam może byc jakaś zapadła, która blokuje tą oś i nie chce wyjść. Przypomnę, ze oś jest w pozycji do wyjścia. Może za bardzo przekręciłem ten szybkozamykacz i coś przeskoczyło, ale jak oglądałem wcześniej oś to raczej nie było tam żadnej zapadki, ale moge się mylić

 

 

quote name="TomaszMaslanka" post="1918090" timestamp="1479059439"]

 

Witam, mam problem z wyjęciem sztywnej osi z tylnego koła w rowerze Focus Raven. W tym rowerze jest zamontowany taki system RAT. Rower mam od miesiąca wiec problemem nie jest zapieczona pasta a tym bardziej ze wcześniej ja wyjmowałam i nie było problemu. czy tam jest jakiś dziwny patent który powoduje ze nie moge jej wyciągnąć. Nadmienię ze obejrzałem film na youtubie o tym systemie i trzpień jest w pozycji, która umożliwia jego wyjście.

Pomóżcie proszę bo inaczej rower będzie musiał iść do serwisu a może to jakaś błahostka

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...