Skocz do zawartości
jogi109

[skrócenie] Fox DHX 5.0 Air

Rekomendowane odpowiedzi

jogi109

Witam

Mam SX-Traila 170mm z tym damperem, a potrzebuje najlepiej 155mm, lub 150. Można jakoś skrócić skok dampera, by skrócić skok ramy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
zajonc

mozna skrocić damper poprzez wsadzenie grubego oringa do komory negatywnej, widziałem taką samoróbke w damperze x-fusion i działało to, tylko skrócisz jednocześnie i skok dampera i długość, w tym fusionie wyszło ok 190x51 z 200x57

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
jogi109

Mi chodzi chyba o cos innego

Chce, by koło nadal dochodziło do tego samego miejsca przy pełnym ugieciu zawieszenia, ale żeby od pełnego ugiecia, spadało o 1 cm niżej

Mysle ze wystarczy ze goleń z olejem bedzie sie mniej wysuwać o określoną wartość

Myslalem zeby włożyć podkładki do komory olejowej miedzy nakrętką komory olejowej a końcem sworznia przymocowanego do tej górnej czesci dampera z regulacjami, mocowaniem, zaworem itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Fonika

Do komory negatywnej nie można nic wsadzać ponieważ damper przy powrocie nie wykorzystuje wtedy hamulca hydraulicznego co może skutkować jego uszkodzeniem.

Jedyne co można zrobić to zmniejszyć skok poprzez wsadzenie podkładki na tłoczysko w komorze powietrznej. Długość montażowa w takim przypadku pozostaje taka sama, tylko skok się zmniejsza (np. 200x57 na 200x51).

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta