Skocz do zawartości

[wycena] Giant Anthem X2


gilgamesz

Rekomendowane odpowiedzi

Prośba o pomoc w wycenie:
Rower Giant Anthem X2 - stan bardzo dobry,od dwóch sezonów z powodu problemów z kolanem nie jeżdżony.
Amortyzator przód- Fox F series RL32 100mm

Amortyzator tył- Fox Float RP2

Korba Shimano XTR

Kaseta shimano XT
Łańcuch XTR

Obręcze - Mavic 719 Disc

Piasty - DT Swiss 240s
Szprychy - DT
Opony- Continental(P), Schwalbe RaRa (t)

Przerzutki przód i tył- Shimano XT

Hamulce tarczowe - Elixir CR

Kierownica - Ritchey WCS
Sztyca- Thomson Elite(łamana)
Klamki -Shimano XT

post-111499-0-85801600-1478439733_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem skąd taki wniosek,że rama jest za mała. Rama jest w rozmiarze M. Przy moim wzroście 180 cm mogłaby by byc trochę większa,ale nie ma połowek .

L-ka była za duża,jak bym spadł z siodełka na ramę to był by klops,a raczej jajecznica. W M-ce mogę podnieść przednie koło akurat tak ,żeby podejść pod krawężnik. Sztyca też nie jest wyciągnięta poza ograniczniki(jest jeszcze zapas). Może zdjęcie trochę przekłamuje perspektywę,ale siodełko nie jest wcale tak wysoko ponad kierę.Pozycja też była zawsze wygodna(nie zapominaj ,ze to full i pod ciężarem bikera ,siodło trochę opada. Noga w czasie kręcenia też na tyle wyprostowana ,co nakazuje teoria.
Na pewno więc moje kłopoty z kolanem nie są związane z rozmiarem roweru. Bo po pierwsze zaczeły się wcześniej(poźno zacząłem jeździć),po drugie kiedy jeździłem to czułem się lepiej, po trzecie ten temat nie służy do roztrząsania przyczyn moich kłopotów zdrowotnych a do pomocy w wycenie roweru. Byłbym więc wdzięczny za merytoryczne wpisy, a nie o wypowiadanie się na temat spraw o których nie ma się pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pinkbike nowszy model (2012) można znaleźć za 2200pln + przesyłka z UK. Na zdjęciach wygląda jak lekko używany. Z twoich zdjęć ani z opisu nie można wywnioskować nic poza osprzętem. Tak czy inaczej pewnie więcej niż 2k nie jest wart

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pinkbike nowszy model (2012) można znaleźć za 2200pln + przesyłka z UK. Na zdjęciach wygląda jak lekko używany. Z twoich zdjęć ani z opisu nie można wywnioskować nic poza osprzętem. Tak czy inaczej pewnie więcej niż 2k nie jest wart

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Rozumiem,że chodzi o używany sprzęt. Możesz podesłać link? Z tymi 2 tysiącami to trochę przesadziłeś. Sama piasta tylna DT 240s kosztuje koło 1200 PLN. Nawet odliczając 30% za sprzet uzywany to daje 800 PLN za jedną piastę. Nie wiem czy przeczytałeś jaki osprzęt ma ten rower.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet uwzględniając takie rzeczy jak piasta czy korba XTR to za wiele za niego nie weźmiesz.

To rower do ścigania, a ściganci dzisiaj wolą 650B lub 29er.

Wiek robi swoje, to nie jest nowy sprzęt, z czasem geometria staja się mniej "na czasie" i cena spada.

Koła są na wąskich obręczach Mavica, a dzisiaj wszędzie pożądane są szerokie.

Skoro od 2 lat nieużywany to amortyzator i damper wymagają serwisu, to też generuje koszta.

Myślę, że jak za jakieś 3 tyś pójdzie to i tak będzie sukces. Możesz go wystawić za jakieś większe pieniądze, ale będzie stał na tym ogłoszeniu i stał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią,pożyjemy-zobaczymy. Ogłoszenie jest ledwo parę godzin i trudno oczekiwac by się rzucił tłum. Ale już jedna osoba zaproponowała 3K,jednak za tyle nie sprzedam. Wiem ile władowałem w ten rower kasy. Nie oczekuję ,że mi się to zwróci,ale za darmo nie oddam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 lat ma rower obecnie - 8 będzie miał w momencie rozpoczęcia nowego sezonu, -2 lata stania = 5 lat jazdy

W tym czasie miały miejsce 3 zmiany modelu (ramy, nie malowań)

brak informacji o serwisie, czyli trzeba założyć serwis fox'ów, łożysk w ramie, reszty szpeju.

na allegro masz kompletne koła na 240s za 1000pln

tam również znajdziesz komplet elixirów CR za 199pln

śmiało popatrz sobie na ceny rowerów tutaj - http://www.pinkbike.com/buysell/ i popatrz po ile chodzą stare anthemy.

Przykro mi, ale włożonej kasy, nie odzyskasz. Jedyne co możesz zrobić to tak jak napisał @siimon - rozebrać i bawić się z każdą częścią osobno, a i wtedy znajdą się ludzie którzy powiedzą że kaseta wygląda jakby miała najechane 10000km i kupią ją za 30pln. Zwłaszcza przy takiej jakości zdjęć jaką zaprezentowałeś tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę na allegro za komplet nowych piast 240s chca prawie 1900 pln. Odliczając nawet 800 to za same piasty mozna wziąć 1000-1100 pln. Nie wiem jakie kompletne koła na 240 -tkach znalazłeś(bo ja nie mogę). Ale obręcze,obręczom nierówne . 719 kosztują koło 250 pln sztuka. Niech będzie 300 za obie obręcze. Do tego dochodzą 64 czarne szprychy DT. Myślę więc,że rozsądna cena za zestaw kól to 1400-1500 PLn. Czyli z Eliksirami( według Twojej wyceny) daje to kwotę 1700 PLN. Czyli reszta ,że wypiszę tylko te najważniejsze częsci: rama,dwa świetne amortyzatory FOX-a,korba xtr,kaseta xt,przerzutki xt,klamki xt,topowa sztyca,bardzo dobra kiera nie sa warte tych 3K ?
ja wiem,że nie odzyskam kasy bo to są juz używane części. Dlatego cenię je co najmniej 30% mniej niż nowe.
Co do przegladu amorków, to był 3 lata temu. Jeździłem jeszcze jeden sezon i potem niestety rower stał. Zresztą wcześnie z braku czasu i różnymi innymi zajęciami(strzelałem wyczynowo z wiatrówek i z łuku bloczkowego),nie jeździłem za wiele. I była to jazda typowo rekreacyjna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu wychodzi właśnie problem posiadaczy 26 na wypaśnym osprzęcie .... 

Masz 240 , owszem. Z tym że na miękkie ośki, ani tu 15 mm ani 12x142 nie ma . 

Dwa bardzo dobre amortyzatory foxa : masz tapera i oś 15 mm ? :) Wchodzi koło 27,5 ? Napęd 9 sp do tego. 

Naprawdę nie chcę być złośliwy czy coś , ale takie są po prostu realia na chwilę obecną . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...