Skocz do zawartości

[kółka przerzutki]Aerozine PL 1.0


next

Rekomendowane odpowiedzi

Czterech liter bym Wam nie truł,a sobie bólu nie zadawał ale niestety poczułem się do obowiązku.

Tutaj na tym forum (niepamiętam już w którym dokładnie miejscu) zostały oczernione aluminiowe kółka przerzutki jakiejś tam sobie firmy.

Ze swej strony wybielam (jeśli taka potrzeba zachodzi) kółka firmy Aerozine (w kolorze srebrnym) zamontowane do Sram X9 type 2 w napędzie 2 x 10 Srama i łańcuchem Campgnolo Record Ultra Narrow.

Na wyraźny plus daję przerzucanie w tę i nazad,które jest dokładniejsze i bardziej zdecydowane.Takie sztywne i twarde.

Szczególnie schodzenie z wyższych na niższe koronki stało się bardzo precyzyjne.Nie wiem jak to opisać ale nie słychać,że łańcuch miele po zębatkach tylko od razu wskakuje tam gdzie ma wskoczyć.Bardzo wyraźnie słychać i czuć zeskok łańcucha co przy oryginalnych plastikowych kółkach Srama zdarzało sie rzadko,okazjonalnie.

Kółka Aerozine nie poruszają się na boki,są sztywno osadzone i wraz z dekielkami zasłaniającymi łożyska mają szerokość 8,8 mm czyli 1 mm więcej od kółek Srama.

Do stwierdzenia powyższej "rewelacji" przejechałem na nich 62 km.Teraz pozostaje test wytrzymałości.

PS.Miałem kiedyś aluminiowe kółka KCNC.Szybko zeszły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...