Skocz do zawartości

[bukłak] Czyszczenie/konserwacja


Martix

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie pierwszy plecak z bukłakiem. W instrukcji jest napisane: Czyścić łagodnym mydłem i gorącą wodą, utrzymywać suchość w środku i na zewnątrz gdy nie używany.

 

1. Jak wysuszyć bukłak po używaniu? - nadal jest w nim trochę wody. Próbowałem ją wylać ale bezskutecznie. Wisi teraz otwarty ale nadal na dnie jest trochę wody i zapewne już rozwijają się bakterie.

2. Wewnątrz bukłaka pod zaworem jest jakiś materiał (coś w rodzaju gabki czy waty szklanej). Zapewne izoluje on plecy od zaworu lub/i zabezpiecza przed przedziurawieniem bukłaka. Czy to aby chigieniczne pić wodę z kawałkiem "szmaty" w środu, czy nie rozwiną się tam bakterie? A może trzeba to wyjąć? W instrukcji nic nie ma na ten temat.

3. Bukłak czyścić przed samą jazdą czy po niej, a może przed i po.

4. Bukłak niestety nie jest niczym przytwierdzony (wkłada się go tylko do kieszonki która też nie jest niestety izolowana) w sumie w czasie jazdy to mi nie przeszkadzało (choć na początku trochę chłodziło plecy)czy to duży minus. A może zrobić jakąś wkładkę izolującą tylko z czego?

 

Chyba nikt nie czyści swoich bukłaków :)

 

Zanlazłem taki patent na suszenie bukłaka

 

53037622.jpg

 

Mój jeszcze nie wysechł, mam nadzieję, że po napiciu się z niego nie bedę miał rozwolnienia ;)

 

Z góry dzięki za każdą radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...