Skocz do zawartości

[hamowanie] odgłos nowego roweru.


Wiesiek3d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Chciałbym spytac, posiadam nowy rower z hamulcami Tektro HdC300. Nigdy wcześniej nie miałem roweru z hamulcami tarczowymi, hydraulicznymi.

Czy to normalne zjawisko ,ze podczas hamowania delikatnego/pulsacyjnego hamulce wydaje dźwięki (takie jak wydaje zaciśnięty klocek na tarczy) chodzi o to , ze gdy naciskam hamulec w postoju lub kiedy naciskam go na maxa nie ka żadnego dźwięku bo wtedy hamulec zaciska tarcze w 100% i koło sie nie kręci. A kiedy hamuje delikatnie to koło nadal sie kręci bo zmniejszam tylko prędkość wiec to chyba normalne ze hamulec wydaje takieglosne odgłosy ?

Druga sprawa zauważyłem na przedniej oponie wystające tak jakby kawałki gumy ( jest to dosc irytujące podczas jazdy ) to pewnie wada fabryczna . Chyba spokojnie mogę to obciąć nożyczkami ?

Ostatnie pytanie , podczas poruszania kierownica na boki słuchać takie pstrykanie , chyba od przerzutek lub linek hamulcowych. To normalne zjawisko ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie !:)

 

Stery sam nie wiem , mostek( to górne ) czytałem żeby za mocno nie skręcać a te dwie śrubki pod mostkiem skręciłem bardzo mocno. Stery kierownicy tez skręciłem mocno. Zauważyłem ze przy przerzutkach na kierownicy sa takie jakby 2 elementy ktore sa do nich przykręcone wiodące od linek. I one sa dosc luźne próbowałem je przykręcić bardziej ale ruszały sie w miejscu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażony pobiegłem do garażu po rower w celu sprawdzenia, przejechałem sie i wszystkie przerzutki wchodzą normalnie , z przedniej i tylnej przerzutki. Jedynie jest taki odgłos przeskakiwania przerzutki połączony z chwilowym szarpaniem. Ale wcześniej bez dotykania baryłek tez tak miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...