Skocz do zawartości

[amortyzator] Pomoc w wyborze.


Marek_F

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zwracam się z prośbą o pomoc w dokonaniu wyboru amortyzatora.

Jestem w posiadaniu ramy pod koła 29, z taperowaną główka, geometria pod amortyzator o skoku 100 mm. Moja waga to 95 kilo. Chcę dobrać amortyzator do kwoty 1500 – 1600 zł wraz z manetką blokady skoku. Pozostałe wymogi wobec amortyzatora: ma być czarny, z taperowaną główką, 100 mm skokiem, najlepiej jak by miał sztywną oś 15 mm (ale nie będę się upierał) i grubość goleni 32 mm dla zapewnienia sztywności. Będzie to mój drugi rower przeznaczony do ostrzejszej jazdy więc zależy mi na przyzwoitej jakości. Po zapoznaniu się z ofertę dostępnych na rynku amortyzatorów mam wybranych kilka typów:

- RST FIRST 29 TRL 100mm, taper, QR15, - spełnia wszystkie wymagania ale wyczytałem, że nie zbyt dobrze tłumi mała nierówności (test na forum 29).

- Rock Shox  30 Gold TK Solo Air BS 100 – ten ma oś 9mm i golenie 30 mm – mam wątpliwości czy przy mojej masie będą wystarczająco sztywny

- SR Suntour Epixon XC SF5-EX9-RLR-0 – spełnia wszystkie wymagania ale producent ma różne opinie

 

Proszę jeżeli to jest możliwe o pomoc  w doborze. Nie chcę wydać więcej i kupić np. Rebe. Korzystałem także z wyszukiwarki – po czy mam mętlik w głowie. Nie oczekuję jednoznacznej odpowiedzi:).

 

P.S. Z racji że jestem nowy na forum to kilka słów o mnie: jestem z Wrocławia, posiadam rower trekkingowy zbudowany na ramie Unibike Expedition, teraz czas na rower do ostrzejszej jazdy:)

Edytowane przez Marek_F
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...