Skocz do zawartości

[Narrow wide] montaż zębatki na korbie 2 rzędowej


Marcin86Poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Ja u siebie używam tarczy polskiej firmy HCC. Plusem jest to, że ma zintegrowane kominy. Przejechałem na niej ok 100km w najróżniejszych warunkach i jeszcze mi łańcuch z niej nie spadł.

Co do łańcucha. Możesz, ale nie musisz. Jeżeli przerzutka ładnie napina to daruj sobie ten etap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ostatnia kwestia zanim zakupie to czy z przodu 36 jak mam teraz a tył 11-36 będzie ok czy kupić 32-34? W etapie wypłaty planuje też z tyłu dać 42 wtedy przód 36 dał by chyba rade? Nie jeżdżę szybko tak te 25km sobie cisnę bardziej to rower w teren ma być i ma podjeżdżać gdy trzeba. Jakie macie blaty wy i czy dają rade?

Na koniec tarcza czarna i zielone śrubki czy tarcza zielona? nie chce choinki robić z roweru ale podoba mi się zielona. Jakie wasze zdanie?

 

Zapomniałem o najważniejszym czy przerzutka bez sprzęgła tymczasowo może być? Mam deore m610 shadow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu masz na starej korbie tą mniejszą zebatkę 36? I wszędzie wyjeżdżasz na kasecie 11-36? Ja u siebie mam korbę 22-32-42 i kasetę 11-34 a też chcę przejść na system 1xx a po testach drogowych i górskich wyszło mi że najodpowiedniejszym zestawem u mnie będzie korba 30 i kaseta 11-46. Liczyłem na kalkulatorach z neta przełożenia i prędkości na różnych kadencja, mi chodzi bardziej o bieg najlżejszy, bo sporo po górach jeżdżę, który w obecnym układzie czyli 22 do 34 bardzo mi odpowiada jak na moje możliwości, a żeby zrobić takie samo przełożenie 1xx i nie stracić drastycznie na prędkości przełożenia najcięższego, bo czasem jakiś asfalt też się trafi lub kawałek płaskich polnych dróżek na których nie chciał bym kręcić pedałami jak młynkiem, właśnie wychodzi korba 30 i kaseta jak podałem wyżej. A ty piszesz że chcesz tarczę na korbie 36 i największą zebatkę w kasecie 42, to albo masz nogi silne jak koń, albo podjazdy będą niezbyt strome. No ale to tylko moje zdanie pisane z perspektywy moich możliwości. Podsyłam linka do jednego z takich kalkulatorów, policz sobie i posprawdzaj z tym co aktualnie masz na rowerze.

http://home.earthlink.net/~mike.sherman/shift.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do korby 2rz bierz obowiązkowo zębatkę NW z tzw. offsetem czyli ze zintegrowaną podkładką 2mm. I tak nie będzie idealnie, ale lepsze te 2mm niż nic. Chodzi o to, że zębatki w korbach 2rz są przesunięte bardziej na zewnątrz i wkręcenie takiej NW w miejsce blatu nie da tego samego co wkręcenie tej samej NW w miejsce środka korby 3rz. W 3rz będzie lepiej, a jeszcze lepiej jak tez była by taka podkładka 2mm. To oznacza, że aby osiągnąć podobną linię łańcucha na tej zębatce korby, musiał być podłożyć ze 4mm podkładek. Akurat korby 2rz nie są najszczęśliwszym wyborem do przejścia w 1xX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem teraz mam 113mm albo taką znajdę a jak nie to kupię z suportem. Jako, że korbę mam prawie nową (600km) to sprzedam w razie coś z suportem to parę zł. wleci.

Im dłużej trwa dyskusja tym mniej nachodzi mnie na zmianę;) Jednak opinie różnych osób i pomoc w złożeniu wszystkiego w całość potrafią rozjaśnić umysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja podpytam. Teraz w trzy blatowej korbie wg. producenta (suntour) mam pozycję łańcucha 48mm, chciałem zanabyć korbe m615 która jest dwublatowa i pozycję łańcucha ma 48,8mm (wg. shimano), a tu piszecie że pozycja ma być 50 i że na dwublatowych ciężko jest ją ustawić przy przejściu na 1xx. Więc teraz moje pytanie. Czy wybrać inną (trzyblatową) korbę która ma pozycję łańcucha 50mm i dopiero zakładać na to NW? Nadmienię że planuję przejść z 3x8 na 1x11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno masz linię łańcucha na tym Suntourze 48mm? Mierzyłeś to czy producent tak podaje?

Jak chcesz kupić i przerabiać to tylko korba 3rz, bo z 50mm można zrobiç dobrze działający napęd i bez problemu ustawić linię łańcuchaa 48mm, a z ok. 52,5mm korby 2rz jest znacznie gorzej, głównie wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...