Skocz do zawartości

[stetry] prosty widelec a rama on one


popio

Rekomendowane odpowiedzi

zadna praska nie byla potrzebna - nic. poprostu włożyłem łożyska do ramy i  tyle ... nie wiem czemu w srerwisie chcieli 30 pln.

i jeszcze sie zdziwilem ze to tak weszlo samo , wiec wzielem deske i mlotek i napierniczam w gorne łozysko ... mowie co jest (wystawalo ponad górną krawędz główki ) i dalej napierniczam ... dobrze ze nic nie uszkodzilem - tak ma widocznie być.

skecilem wszystko miod malina.

bieznie widelca tylko sposobem mlotek deseczka zrobilem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siedzi bardziej jak na harley u , wygodnie . za krotko jezdzilem zeby cos wiecej napisac ,ale na pierwsze rzut jest OK.

z moją zadek jest cos nie tak hahaha ... dalej szukam miejsca z tylu , chodz nie tak jak w poprzednim bajku - musze to jeszcze dostroic ale nie czuje dyskomfortu ,jest wygodnie . dzisiaj 30 km tylko ,bo kapeć zmusil mnie do powrotu domu.

a na sztywnym widle bardzo dobrze nie czuje ,nie czuję ze jest nisko .

z modyfikacji najblizszych to na pewno szersza kierownica i prosty krotki mostek i chyba bede mial fajny rower :)

na zdjeciu brak tylnego hammpla - brak adaptera do tarczy 180mm.

ogolnie jestem zadowolony nawet bardzo:)

miedzy skokiem 100 a 120 jest roznica 2 cm czy 20 ? ( nigdy nie mialem amora stad pytanie glupiutkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie caly czas kombinuje...ale jestem coraz bliżej celu:) pytanie
... jezeli rama jest dedykowana pod 120 a ja mam 100 to w jaki sposob te dwa centymetry maja zepsuć geo ?

i jeszcze jedno amor 120mm tez sie ugina i przy ugieciu ma te 100mm skoku wiec w czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2cm niżej zmienia kąt główki co wpływa na prowadzenie i zachowanie się roweru. Przy dobieraniu sztywnego widelca zamiennego dla amora dobierasz go wysokością czyli wysokość amora dedykowanego pod ramę minus SAG (20% skoku). Teoretycznie przy amorze o skoku 100mm i wysokości (przyjmijmy) 500mm zamiennik będzie miał 480mm a przy takim samym amorze , ale ze skokiem 120mm wychodzi 496mm. Teoria teorią a praktyka swoje - jeśli ci pasuje taka konfiguracja jak masz to też dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...