Skocz do zawartości

[naprawa] Czuć pracę łożyska na korbie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam pewien problem z moim nowym rowerem Canyon Spectral Al 6.0. Podczas jazdy na niższych biegach np mała/duża (tu obojętne) zębatka z przodu i któraś z mniejszych z tyłu czasami czuję na korbie tak jakby pracę łożyska i czasami tak jakby nie równo pracujące kulki. Zawiesiłem rower na stojaku i potrafię ten sam efekt otrzymać kręcąc korbą w przód oraz blokując tylne koło hamulca tak, aby nie było całkowicie zblokowane, ale aby dawało lekki opór.  Uczucie na korbie jest podobne jak w starych rowerach za mocno skręciło się konusy na kołach i próbowaliśmy pokręcić tym kołem i kulki kręciły się z oporem. Pedały wyeliminowałem bo jak chwycę za samą korbę jest to samo. Korba bez łańcucha kręci się idealnie bez żadnych oporów.

 

Mój brat też kupił nowy rower innej firmy  - Bulls. Poza różniącym się osprzętem roweru jedno mamy wspólne właśnie ten suport i u niego zaczął występować dokładnie ten sam efekt. Czy to oznacza że ten suport jest kiepski,słaba kultura pracy i to jego wina i należałoby go wymienić?  A może wina łańcucha ?

 

suport w tym rowerze to Shimano SM-BB71-41. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki sam efekt przy największym blacie i najmniejszej koronce, według mnie to łańcuch wpada w takie wibracje w połączeniu z małą koronką, u ciebie może być inaczej, ale wątpię w problem suportu bo działo by się to samo przy obciążeniu bez łańcucha.

 

Tapnięte z mojego Mi3. jeśli napisałem coś dziwnego to wina autokorekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...