Skocz do zawartości

[widelec sztywny] Force 29 - problem z montażem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem wymienić w swoim crossie uginacza na sztywny widelec. Wybór padł na popularny model Force'a. Widelec przyszedł ale przy przymiarce zauważyłem że tarcza ociera o mocowanie pm, praktycznie dotykając goleni widelca. Zamieszczam poglądowe zdjęcia. Może ktoś wie w czym tkwi problem?

 

 
  th_432453743_IMG_20160713_193536_122_940 th_432465667_IMG_20160713_193544_122_566 th_432475216_IMG_20160713_193600_122_379
 
     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bingo, dzięki. Jest ok 5 mm różnicy. Tylko że nigdy przy tym nie grzebałem więc musi tak być od czasu kupna roweru :/

 

Rozumiem że muszę odkręcić z jednej strony konus, wyjąć oś i z drugiej podregulować konusem i kontrą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa. Odkręciłem tarczę by to dokładnie jeszcze raz pomierzyć i widzę że mocowanie zacisku jest pod kątem.... Kładąc go na stół też widać że coś nie gra. Wydaje mi się że widelec jest źle pospawany :/

 

 
  th_473959616_IMG_20160714_101902_122_508 th_473970339_IMG_20160714_103613_HDR_122 
     
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jakoś dziwnie to wygląda. W normalnych widelcach jest prosto. Może ktoś gdzieś walnął albo coś , chociaż jak farba jest cała to dziwne.

 

Proponuję napisać do producenta , przedstawić fotki i niech się wypowie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście jest coś nie tak, podejrzewam że gdyby było prosto to by się obeszło bez kombinowania z konusami ( w końcu jakoś Ci to koło pasowało do starego widelca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam w force 29 uchwyt na hamulec jest pod skosem , w swoim poradziłem sobie ścierając przy pomocy pilnika powierzchnię z otworami do przykręcania zacisku hamulca , inaczej nie szło wyregulować hamulca bo okładziny nie były równolegle do tarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Potwierdzam w force 29 uchwyt na hamulec jest pod skosem , w swoim poradziłem sobie ścierając przy pomocy pilnika powierzchnię z otworami do przykręcania zacisku hamulca , inaczej nie szło wyregulować hamulca bo okładziny nie były równolegle do tarczy

Według mnie coś jest nie tak , bo producent powinien dostarczyć gotowy do montażu. Jak on jest do samodzielnych poprawek to albo zawodzi kontrola jakości albo specjalnie takie rzeczy robią.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...