Skocz do zawartości

(serwis amortyzatora) RST Neon ML - problem z rozebraniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Podjąłem się dziś samodzielnego serwisu przedniego widelca RST Neon ML.
Podczas rozbierania pojawił się problem z którym nie bardzo wiem co zrobić, a nie chciałbym czegoś uszkodzić.
Po zdjęciu kapsla i wykręceniu korka goleni z mechanizmem blokującym skok, zamiast zespolonego modułu blokady skoku, moim oczom ukazał się trzpień w kształcie wielowypustu jak na zdjęciu.
Zacząłem odkręcać śrubę od spodu dolnej goleni. Po popuszczeniu wstępnym, śruba przestała się wykręcać i zaczęła obracać się razem z zaznaczonym na czerwono elementem ze zdjęcia drugiego.
Przecisnąłem więc przez wielowypust dwa grube druty w celu dociśnięcia obracającego się elementu. Niestety bez oczekiwanego rezultatu.
I teraz kilka pytań:
Czy element z tworzywa z gniazdem na wielowypust można próbować czymś złapać i wyciągnąć, tak żeby lepiej odsłonić spód goleni i ułatwić dojście do obracającego się elementu?
Czy obracający się element jest śrubą z gniazdem imbusowym i jeśli tak to jaki jest rozmiar klucza?

post-189107-0-92951900-1467821431_thumb.jpg

post-189107-0-42367000-1467821457_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dopiero dzisiaj znalazłem chwilę aby pociągnąć wątek.
W związku z brakiem materiałów dotyczących rozbierania amorów RST w wersji ML wrzucam dla zainteresowanych.
Na dnie goleni jest śruba z gniazdem sześciokątnym (imbus) 4mm.
Do jej odkręcenia konieczne jest jednak dorobienie klucza jak na zdjęciu (grubość pręta max 5mm), śruba na dnie będzie się obracać ZAWSZE przy odkręcaniu/dokręcaniu śruby od dołu amora.
Układem blokującym skok jest podwójna maglownica z tworzywa obracana o 90 stopni względem osi, zazębiająca się z odpowiednimi maglownicami na końcu goleni wewnętrznej lub pracująca wolno (na zdjęciu).
Reszta idzie jak na dostępnych w sieci filmikach o serwisie amorów.
Warto też przeczytać podstawową instrukcję amortyzatorów RST do pobrania w formacie PDF z sieci.
 

 

Edit: Zmiana zdjęcia

post-189107-0-10539700-1469006001_thumb.jpg

post-189107-0-86269200-1469006463_thumb.jpg

post-189107-0-35407800-1469006477_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...