Skocz do zawartości

[MIO Cyclo 105 HC] Błędne wskazania odczytu prędkości


Dzorf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

 

Mam problem w moim MIO Cyclo 105 HC z odczytem prędkości. A mianowicie wskazania czujnika prędkości na urządzeniu co jakiś czas zmieniają się tzn. wygląda to tak jakbym nagle hamował, po 2-4 sekund wszystko wraca do normy i pojawia się cyklicznie co jakieś 60 sekund. Jadę np. 32 km/h i nagle widzę na liczniku 18 km/h poczym 16 km/h i 14 km/h, po 4 sekundach pomiar się koryguje i wraca do prędkości z jaką jadę. Dodam że cały czas jade ze stałą prędkością jw. W ustawieniach czujników mam ustawione prędkość/kadencja na SCAN, urządzenie skanuje i wykrywa czujniki. Jednak wygląda to tak, jakby nie brało pod uwagę czujnika prędkości (czujnik kadencji na kabelku z czujnikiem prędkości działa prawidłowo)tylko podawało mi pomiar z satelity. Ktoś miał podobny problem? Lub wiecie co może być tego przyczyną? Jeśli tak proszę o radę, lub sugestię co można z tym zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj, jeżeli masz  widoczny komunikat SCAN to oznacza że czujniki są w fazie "szukania" masz źe zamontowane magnesy lub problem z odległościami pomiędzy magnesem a czujnikiem. Jeżeli korzystasz z czujnika kadencji i predkości w jednym  to powinieneś mieć komunikat P/K

 

Obecnie urządzenie korzysta z prędkości GPS (stąd te chwilowe wahania) ja korzystam z z prędkości gps i te wahniecia nie mają wpływu na prędkośc średnią czy dystans. Sprawdź przy okazji czy masz w ustawieniach GPS włączoną funkcje WAAS / EGNOS powinna być włączona

 

A najlepiej przeczytaj instrukcję (bo wszystko jest tam napisane )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Wszystko o czym piszesz jest w moim MIO włączone, do tego ustawienia GPS tak jak piszesz. Podczas postoju wskazania czujników są ustawione na "SCAN", ale gdy jestem w trasie to wskakują na P/K. Sprawdzałem podczas treningu w ustawieniach MIO. Pomimo wszystko problem ze wskazaniem prędkości jest jak opisuje wyżej. Wskaźnik kadencji działa jak należy bez problemów. Co do ustawień czujników względem magnesów zdjęcie poniżej.

 

mio-czujnik-p.jpg
 

 

mio-czujnik-c.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...