Skocz do zawartości

[amortyzator] RockShox Revelation RL Solo Air travel 130mm QR15 Tapered


SZ_ONY_ONE

Rekomendowane odpowiedzi

witam

jak w temacie posiadam rower Kross Dust 3.0

Amor to RockShox Revelation RL Solo Air travel 130mm QR15 Tapered

Pytanie brzmi, czy przy zamkniętej komorze (np. jazda po plaskim terenie, pod gorke) amor powinien się uginac?

Sa na nim oznaczenie 10%, 20%,30%

przy zamkniętej komorze- ugina się do 10%- to normalne czy oddac rower zanim minie mi okres gdyż można oddac caly rower ze zwrotem kasy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Definicji nie będę przytaczał bo chyba nie muszę, a oznacza to że były w historii RSa tłumiki co się blokowały na beton min. Pure.

 

 

tam amor na blokadzie jest sztywny.

masz tam rebę? reby tez lekko sie uginały, w nowszych rocznikach możliwe ze to poprawili.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Manitou w podstawowym ustawieniu tłumika blokują się na sztywno.

Jak Puklus napisał, RSy nie blokują się na sztywno,ale pracują w zakresie mniej więcej 10% skoku.

 

 

Pytanie brzmi, czy przy zamkniętej komorze

Komora jest zawsze zamknięta. Blokujesz tłumik, a nie komorę- tak gwoli wyjaśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zmień kierunek strzałki i będzie git. Aż tak ci to przeszkadza? Od pewnego czasu tłumiki RS z niewiadomych dla mnie powodów działają odwrotnie, a jak masz przypadkiem pokrętło ze starszego to i strzałka będzie odwrotnie.

 

Kiedyś tłumiki, tyczy sie to tych z manetką, były normalnie otwarte, znaczy t ze bez podłączonej manetki widelec pracował normalnie, teraz są normalnie zamknięte, czyli musimy zaciągnąć manetkę by odblokować widelec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Już ci mówiłem, nie słyszałem o takim przypadku by nagle tłumik zaczął działać odwrotnie. kręcąc pokrętłem mechanicznie obracasz zawór. nie ma tam przekładni a ni nic takiego co by mogło odwrócić ruch ... nie wiem jak to wytłumaczyć.

 

Jak byś przyszedł do mnie do serwisu i mi takie historie opowiadał, obawiam się że mógłbym sie zaśmiać, następnie wziął bym rower, wykręcił owy tłumik i wkręcił nowy identyczny.

 

Jak by działał tak jak twój obecny, obstawiał bym że coś ci sie przywidziało, aczkolwiek wcale nie neguje sytuacji, tylko nie wiem jak by ja wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tak jak widać na załączonym filmie jest albo zamknięte albo otwarte . A amor działa na odwrót.

Ponadto teraz po przyjeździe do domu manetke z amor a można przekręcić prawie o 360 stopni. Gdyby ktoś chciał mogę nagrać kolejny film i wszyscy zobaczą że nic mi się nie przewidzialo. Przecież nie pisal bym i nie wstawial filmu jeśli nie byłoby to prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak

Z tym amor em i całym rowerem dziwna sprawa

Kupiłem rower.pozniej czekałem za przesyłka w której były pedaly gdyż sprzedawca dał duży z wysylka. 3 dni na rowerze i do tego tylko w drodze do pracy i z powrotem gdyż miałem w tym czasie dni pracujące. Teraz gdy mam wolne i mógłbym bardziej przetestować rower w górach czy w lesie to musiałem go oddać do autoryzowanego serwisu kross. Ja pier...e mam pecha co do rowerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to bym rozebrał tłumik ale jesteś świadom że stracił byś gwarancję na widelec.

Dlatego odalem w Bydgoszczy do autoryzowanego serwisu Kross, powiedzieli ze wysla widelec bądź caly rower do producenta(zależy co będzie chciał)- Tak więc czekam z niecierpliwoscia za informacja o tym ze naprawa jest już zakonczona i  można odebrać rower

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...